Skocz do zawartości

[Relacja] Gravmageddon 2022: część 2, najtrudniejsze co w życiu zrobiłem.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy inni startujący nie mieli obiekcji co do typu roweru na którym jechałeś ? Pytam bo ostatnio zetknąłem się z sytuację podczas której gravelowcy mieli pretensje do gości na mtb że ci zjechali się na imprezę gravelową na rowerach do XC. 

Chociaż to nie do końca było tak . Gravelowcy oburzyli się bo goście na mtb zgarneli większość nagród . Pewnie jakbyś coś tam wygrał to by się pieklili 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek595 wydaje mi się, że wiem o którą sytuację chodzi, "tamta" sytuacja tyczyła się nieoficjalnych GRAVELOWYCH mistrzostw Polski, a to jest ultramaraton jakich wiele (ok, większość ma mniej przewyższeń) w Polsce...

Na ultramaratonach (przynajmniej zdecydowanej większości) każdy jeździ czym chce (poza elektrykami). Różnica kolosalna.

Dodatkowo na gravmageddonie, z tego co widzę była osobna klasyfikacja dla graveli i MTB...

https://grv.bbtracker.pl/?fbclid=IwAR08U46V1-L4IadMQDHD5ABNO7lKmfPoJdk7hh5UM0i1HcGTgjwCb8BCU_o

W MP cyclocross masz ograniczenia sprzętowe. 

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 11:41, Tomek595 napisał:

Czy inni startujący nie mieli obiekcji co do typu roweru na którym jechałeś ? Pytam bo ostatnio zetknąłem się z sytuację podczas której gravelowcy mieli pretensje do gości na mtb że ci zjechali się na imprezę gravelową na rowerach do XC. 

Chociaż to nie do końca było tak . Gravelowcy oburzyli się bo goście na mtb zgarneli większość nagród . Pewnie jakbyś coś tam wygrał to by się pieklili 😉

Pewnie chodzi o te niesłynne "mistrzostwa Polski" :) No tam był regulamin, że można by i Wigry jechać, więc... Ale z drugiej strony się nie dziwię kontrowersjom, bo organizacja z tego co widzę i czytam delikatnie mówiąc "dyskusyjna" - amatorskie imprezy typu Gothica, Wanoga, Gravmageddon były o niebo lepiej zorganizowane niż "mistrzostwa". Nie, nikt nie miał pretensji. Na większości imprez gravelowych pojawiają się nawet "sakwiarze", trekkingi. O to chodzi - kolarstwo przygodowe. Niektórzy Wisłę 1200 na hulajnodze przejechali :D Na Gravmageddonie, były osobne klasyfikacje - MTB i gravel, więc nie było kontrowersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te miszczostfa to najgłośniej narzekali ci, którzy na tej imprezie nawet nie byli.

A jeden gość co był i wrzucił filmik na yt z narzekaniami co było złe i czemu nie wygrał... nie zatrzymał się aby udzielić pomocy chlopakowi, który ostro sie wywalił i kask miał cały we krwi. 

Inni jadący w tej samej grupie się zatrzymali, nie wygrali ale jakoś nie narzekali. 

Jak dla mnie to po prostu sporo ludzi ma problem, że wygrała grupa na mtb :)

Nie bronię organizacji eventu itd ale trochę tak to wygląda, że nazwa zawodów niektórym za mocno siadła na głowę. Za dużo emocji widać w rożnych relacjach i dyskusjach o tym wyścigu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z relacji wynikało, że leci grupka, przed grupą chłopak zalicza glebę, wygląda to źle. Część grupy zostaje z poszkodowanym, udziela pomocy, wzywa służby a niektórzy jadą sobie dalej.

Tu jest post poszkodowanego https://www.facebook.com/sebastian.hrycyk.1/posts/pfbid0MXWwUeKsug4TP7gYZusZMBREDeyjg1qF4PRFYnU1V3L8Y9BGrJ796abG98ZR77UAl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...