Skocz do zawartości

[amortyzator] Wyblakł po kąpieli


Rekomendowane odpowiedzi

 Nie wiem co tu się stało się, ale umyłem sobie standardowo golenie, wypłukałem w alkoholu ipa, przetarłem z zewnątrz też ipą i kolor mi wyblakł...
Jakies pomysły ?
spłukałem wodą na koniec szmatka i płyn do szyb, jest suchy i mu się kolor zepsuł:D
Dziwne o tyle, że tylko z przodu a z tyłu ładny cza
rniutki dalej.20220914_151702.thumb.jpg.878c878f2621b02104f2fa2990ce5406.jpg 

20220914_151715.jpg

20220914_152204.jpg

20220914_151836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nastraszyłeś, szczególnie, że przelałem sobie z 5l butelki do butelki po wodzie i przypadkiem zachciało mi się pić i pomyliłem.. Ale poleciałem do garażu, sprawdziłem tak to ipa i chyba jest dobra bo postanowiłem polać ipą tył tam gdzie farba jest dobra. No i żadnych problemów, więc postanowiłem wziąć nowa szmatę, ipe i spróbować jeszcze raz. Te wyblakłe plamy zeszły w całości ale szmata czarna. I tu się robi poważniejszy problem bo używałem płynu do naczyń, wody i czystej gąbki. Chyba mam w kranie wodę z odry....
Tak czy siak naprowadziłeś mnie na rozwiązanie, bo próbowałem wodą z mydłem, płynem do szyb i to nie zeszło ale ipa sobie poradziła.
Dziwna sprawa. :) Tak czy siak problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki może off-tp ale jak przeczytałem  "przelałem sobie z 5l butelki do butelki po wodzie i przypadkiem zachciało mi się pić i pomyliłem" to mnie zmroziło.

NIGDY, ale to NIGDY nie nalewaj żadnych chemikaliów do butelek po środkach spożywczych. Do takich po szamponach, płynach do mycia naczyń itp OK, ale nie do spożywczych. Jak przelejesz jakiś płyn, to nie pisz na butelce permanentnym mazakiem, ze to "kwas solny". Przyklej dużą naklejkę z wyraźnym napisem co jest w środku. I obklej całość bezbarwną taśmą, żeby woda czy benzyna która chlapnie na naklejkę nie rozpuściła napisu. To dla bezpieczeństwa  Twojego lub kogoś innego komu taka butelka wpadnie w łapy. No i zawsze wtedy wiesz, co masz w butelce. A butelka po wodzie "Żywiec mocno gazowany" zalana płynem do mycia felg i stojąca na półce to jest proszenie się o poważne kłopoty. Nawet jesli z tyłu butelki jest mazakiem nabazgrane co w niej się znajduje.

Edytowane przez Garlock
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak przelewam IPA czy ekstrakcyjną w butelki po płynie do szyb czy po 0,5l wodzie, to z czterech stron opisuję permanentnym markerem co to jest + dodatkowo na nakrętce. I NIGDY nie stawiam w pobliżu produktów spożywczych, zawsze stoją obok innych chemikaliów i smarów.

Z ciekawostek - kiedyś matula późnym latem miała robić nalewki, więc przyniosła czysty spirytus w butelce po niegazowanej Cisowiance. Wpadłem do nich przejazdem, a że było gorąco, a ja na rowerze, to od razu przyssałem się do butelki z "wodą"... No powiem Wam, że naprawdę podziwiam tych, co walą czysty spirytus bez popijania. 😆

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...