Skocz do zawartości
  • 0

Koła - pomoc w wyborze


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Można poprosić o pomoc w wyborze poniższych kół? Ta hybryda aluminiowo-karbonowa podoba mi się bardzo, coś by się jeszcze utargowało, ale boję się tego stożka (boczny wiatr)

Obecnie mam MAVIC OPEN PRO i lekko się rozcentrowały. Byłem dziś w GIANT-TARCHOMIN i tylne dało się wycentrować, natomiast przednie już nie, bo coś tam, gdzieś się zapiekło. Przepraszam za mało techniczny opis, ale mimo to, że sam majsterkuje i reguluję w rowerze, to do składania kół brać się nie będę. Za bardzo artystyczne zajęcie :)

https://allegro.pl/oferta/kola-dt-swiss-pr-1400-dicut-32-oxic-rb-zestaw-11654357574

https://allegro.pl/oferta/mavic-cosmic-sl-40-12586279363

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@schwinn0 żeby wypowiadać się w tym temacie trzeba odrzucić wszelką logikę 🙃 Pompką z tej chińskiej aukcji też zapewne "wybrana" za pomocą sortowania od najdroższych, uj, że warta 15% tej ceny. 

Pisałem już w temacie o pompkach - kupić stacjonarną do samochodu i awaryjną do wożenia (nawet i 2w1 z co2 jak się machać nie chce) to kupił takiego kloca i zdziwienie, że szosa zaczyna ważyć jak mtb

 

 

Screenshot_2022-09-28-13-13-51-472_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

@abdesign, było to nawet rozważane, bo jak sam widziałeś, rower wożę w środku samochodu, ale to też nie zawsze tym samym samochodem jeżdżę,, trzeba by pamiętać o przerzuceniu... Przy dupie (przepraszam przy rowerze) jak będzie, to się o niej nie zapomnie :) Spokojnie, ktoś, kiedyś coś wyczyta, jakiś ciekawy model, lekki i z wężykiem to poproszę o linka i tyle. Pozdrawiam. Uciekam pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wspomniałem - z mojej strony to bardzo luźne dywagacje ja akurat pamiętam fakt że ten rower jest bardziej komfortowym i szybszym odpowiednikiem konkretnego uniwersalnego poprzednika a nie szosą na ustawki i wiem też, że nic to czy taką czy śmaką pompkę będziesz woził przy rowerze nie zmieni. Masz swój indywidualny pomysł na rower i swoje jeżdżenie. Skasowałeś konto piszesz anonimowo ciąg przyczynowo skutkowy urwany to nie uciekniesz od tego że golinogi to golinogi i się trochę nam nie spinają sznurki ;) 

Mi i wielu innym osobom jest bliżej do zupełnie innej filozofii - rower lekki daje frajdę, pompek mogę mieć i 8 tak żeby je rozlokować we wszystkich swoich miejscach... no i tak mam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Luzik, są na świecie bardziej pokomplikowane jednostki hehe

@Mihau_, tyle, że ja jeżdżę na mleku i na dziś jestem fanem tego wynalazku, pomimo, jak zaznaczyłem wad. Jeszcze się nie zgadzam, że nabój jest jednorazowy, bo to przecież nie syfon. Pompka ma swój zawór i z technicznego pkt widzenia nie ma żadnego problemu, żeby dopompowywać z niego, aż do wyczerpania. Oczywiście czy ma to sens, to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.09.2022 o 19:23, Mihau_ napisał:

Płacisz wyłącznie za piasty, które są przerostem formy nad treścią w amatorskich warunkach. Za dobrą kasę masz np. trimaxy, które będą ważyć tyle samo https://www.rosebikes.pl/vision-trimax-35-sbs-aluminium-wheels-28-shimano-2675449?article_size=7641&product_shape=42  albo za połowę ceny DT model o 100g lżejszy z anodą, która nigdy się nie zetrze https://www.rosebikes.pl/vision-trimax-30-kb-aluminium-wheels-tlr-28-shimano-2675450?article_size=7641&product_shape=54

Za podobne pieniądze masz koła od jakiegoś "polskiego kołodzieja", które będą lżejsze i przynajmniej ktoś je będzie w stanie naprawiać. Co oczywiście nie zmienia absurdu kupna aerodynamicznych kół do sprzętu za grubą kasę do sprzętu, który obwiesiłeś zbędnym szpejem, będzie to wyglądało jeszcze bardziej komicznie

Co co Vision Trimax 30 KB i powłoki ceramic-oxide to muszę cię rozczarować. Jak będziesz jeździł w deszczu i będzie trochę piachu to ta powłoka dostanie rys. Miałem te koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...