Skocz do zawartości
  • 0

Koła - pomoc w wyborze


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Można poprosić o pomoc w wyborze poniższych kół? Ta hybryda aluminiowo-karbonowa podoba mi się bardzo, coś by się jeszcze utargowało, ale boję się tego stożka (boczny wiatr)

Obecnie mam MAVIC OPEN PRO i lekko się rozcentrowały. Byłem dziś w GIANT-TARCHOMIN i tylne dało się wycentrować, natomiast przednie już nie, bo coś tam, gdzieś się zapiekło. Przepraszam za mało techniczny opis, ale mimo to, że sam majsterkuje i reguluję w rowerze, to do składania kół brać się nie będę. Za bardzo artystyczne zajęcie :)

https://allegro.pl/oferta/kola-dt-swiss-pr-1400-dicut-32-oxic-rb-zestaw-11654357574

https://allegro.pl/oferta/mavic-cosmic-sl-40-12586279363

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takie do 40-45mm? Na takich to wiatr nie "zdmuchnie z roweru" dziecka... coś tam czuć jak są bardzo mocne podmuchy ale ledwie - dosłownie ciut, to nie żagiel 80-100mm. Mają może delikatną tendencję do "prostowania" drogi jak to stożki. Ale mówię 40mm to tyle co nic... leeeeeeeeeeeeedwie coś czuć. Chociaż już w zakresie 35-40km/h zasysają więc... szybko się przyzwyczaisz. 

PS. Żadnych z tych co wrzuciłeś bym nie chciał. DeTki w ogóle doopa nie stożek a mavic'ki jak to mavic'ki - konsekwencje serwisowe. Niestety czas obręczówek bezpowrotnie mija trudno doradzać bo nie często coś fizycznie jest do kupienia. Normalnie to z rozsądnych cen - ffwd F4R - swoje kiedyś kupowałem jakoś za 4tys z groszami. .. ale teraz to się chyba nie da kupić.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki Artur za odzew, bo jak pamiętam koła to Twoja specjalność. Jakie 35km/h? Po zabiegu na sercu, to dziś osiągnąłem pierwszy raz średnią 25km/h i jestem z niej bardzo  zadowolony hehe. Nie wiem, ale już w tym sezonie mam prawie 4k km przejechane i prawie zawsze wieje. Nie mam żadnego stożka a jak zawiewa z boku, to wcale nie jest to delikatne a ważę >80kg + 10kg rower. Nie, to absolutnie nie musi być stożek. Te MAVIC mi się po prostu cholernie podobają, serce mówi TAK, ale rozum wskazuje na DT Napisz please co jest nie tak z tymi DT i jak możesz wrzuć link do tych, które Ty kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Te? https://allegro.pl/oferta/kola-ffwd-f4r-fcc-komplet-carbon-opona-szczeki-12243005601?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_term=desc-yes  ale ten stożek jest jeszcze większy... Nie, te nie dla mnie. Naprawdę się tego stożka boję. Chyba wezmę te DT jak się nie okaże, że coś nie halo z nimi. W ogóle nic nie mogę wyczytać na ich temat. Jeszcze zobaczę, za ile te MAVIC by oddał, bo jak mocno zejdzie z ceny to wezmę. Będą mi do butów pasować he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak. to te koła... zostawmy je w spokoju za to mam takie uwagi: 

1. Żeby dostać "kopa w kierownicę" przy mocnym wietrze którego się obawiasz to nie takie koła są potrzebne...

9 godzin temu, Gość Karmazynowy jeleń napisał:

Nie mam żadnego stożka a jak zawiewa z boku, to wcale nie jest to delikatne a ważę

Wiatr to aktualnie w Tobie "ma oparcie" a nie w kołach - zobacz jaką masz powierzchnię Ty a jaką mają koła... Wiele nie zmieni tego stożek 40-45mm a już na pewno nie taki co ma 30-35mm. Ale owszem duże stożki zmieniają w tym zakresie sporo... ale podkreślam DUŻE.

2. Nie namawiam do kupowania stożków (a na pewno nie większych niż 40-45mm) jeżeli nie ma być z nich żadnego pożytku a pożytek jest dopiero wtedy kiedy są mocno rozkręcone, do jazdy w zakresach 25-35km/h to takie koła tylko "wyglądają".

3. DeTki to DeTki jak Ci padnie cokolwiek to serwisów jest kopa a i części dostępne od ręki, Francuzi to Francuzi - też wszystko niby jest... tylko serwisów tym zajmujących się jest mniej a na graty czasem czekasz miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytam czytam i nie wierzę, oczom.  W posiadaniu są koła na leciutkich Mavicach  i przednie zapewne akurat  mniej zużyte od klocków ma jedną albo kilka szprych do wycięcia, lub nawet całe jest do zaplecenia bo nyple stoją, ile kosztuje komplet nowych szprych i zaplecenie ?  Warto szukać kół za 4tys?   Do średniej 25 na godzinę? Może kola są jeszcze porozbijane, piasty z dużym przebiegiem, jeśli nie -  to 4000 wydałbym na wyjazd w lutym „w ciepłe kraje” 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Też jest pomysł dobry, dziękuję, nie, one w ogóle nie są zużyte, bo ja "nie używam" hamulców. Zadzwoniłem do FITWHEELS (stamtąd pochodzą) i faktycznie można to przepleść. Bicie przedniego to 1mm, więc tyle co nic.  Byłem wycentrować tylne, a to przednie wyszło jak szydło zworka niejako przy okazji. Bo serwisant mówi, dawaj to przednie zobaczymy. Tyle, że codziennie jeżdżę, ale oni zimą pracują, więc wtedy bym mógł oddać a i tak będę opony ściągał do czyszczenia. Nawet chciałem kupić samo przednie, bo mówi, że za 800zł puści, tylko że ono ma już trochę inny wzór i lakier (jest teraz w macie) Kupiłem buty MAVIC i mam fajny komplet :) Dodatkowo mam do nich nakupionych oryginalnych wentyli na dekady. Jeszcze pogadam tu: https://allegro.pl/oferta/mavic-cosmic-sl-40-12586279363  Wiesz, czytałem że w tym roku gdzieś na południu właśnie, czarnoskórzy wykorzystali jakiegoś turystę. A naukowo dowiedzione, że mają przyrodzenia ponadnormatywne. Na szczęście byłem rodzinnie nad naszym jakże pięknym Bałtykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

@itr, dzięki kolego jeszcze raz za pomoc, choć tak dziś przemyśliwałem, że to trochę pudrowanie trupa będzie... Wymienię wszystkie szprychy w przednim, za chwilę trzeba będzie wysłać im tylne. Przyjdzie tylne, padnie piasta w przednim itd. Napisz mi jak oczywiście możesz i masz chęć, czy tym coś brakuje: https://allegro.pl/oferta/kola-dt-swiss-pr-1400-dicut-32-oxic-rb-zestaw-11654357574  Czy jest coś na NIE Jakiś ZONK siedzi.

@abdesign, kolego, obaj jeździmy już od wielu lat (ja tak często od 20) i czucie rowerów mamy. Może mnie ten wiatr lubi a koła nie? :) Serio mówiąc, naprawdę jak uderza w koło, to mocno to czuć na kierownicy. Fakt, że jeżdżę często polami, ale nie jestem 30kg delikatną primabaleriną. Ten wiatr potrafi mi aż zagwizdać na kole, czego na marginesie nigdy wcześniej w rowerach nie doświadczyłem. A nie mam w MAVIC OPEN PRO żadnego stożka. Owszem, stożek to dla mnie tylko sprawa wizualna, ale przecież my faceci jesteśmy wzrokowcami i zawsze się spojrzymy za piękną kobietą. Rower też musi się nam podobać, no ale nie mogę przegiąć pałki, i zrobić zamiany typu siekierkę na kijek. Bo w końcu nie da się nim w wietrzne dni jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To, że koła trzeba wycentrować nie czyni z nich trupa... ( ale nie napisałeś jaki przebieg - mają 3 czy 30 tyś km?  Ważysz 60 czy 120 kg? Jeździsz po kamiennych Singletrackach czy 90 % po bitumicznych drogach?)  Nie wiem w jakim stanie są to koła ale zakładając że to obręcz 420 gram i mało szprych to naprawdę może po jakichś perypetiach nie być prosto, a akurat że poklejone nyple alu nie chcą pracować nie jest zaskakujące.

Nie mam niestety kwalifikacji do oceny współczesnej oferty  :) na kołach trzeba pojeździć i wtedy można mieć zdanie, Twoje Open Pro z racji dość rzadkiego zaplotu też są dla mnie niewiadomą, zawsze wolałem myśleć o takich obręczach w połączeniu z 32 szprychami, a tu dodatkowo jest jeszcze hamulec tarczowy... Możliwe że to jest też  z tego tarczowego już inna, wzmocniona albo cięższa obręcz niż te, które poważam - z czasów szczękowych.

Moje najwyższe stożki to tylko ok 30mm a cala reszta kół to klasyka - 20 albo z szytkami jeszcze mniej,  i tak !!!  30 mm bardziej targało mi przy mocnych porywach wiatru, waga 70-80.

Na karbonowych  wysokich kołach jechałem tylko kilka razy w Pruszkowie na takich czerwonych  Czerwelo czy innych  rowerach prawie pro, wstępnie dźwięk mi się nie podobał, i brzydkie z boku. I pewnie czas na okrążenie był o jakieś ułamki lepszy, ale z przyjemnością wracałem na swój zwykły rower z wolberami profil 19.

Dziś czy  - odmówiłbym  jazdy 100 czy 1000 km na wypożyczonych wysokich kołach z karbonu - pewnie nie,ale poznawczo,

czy potem wyskoczyłbym z dwóch pensji żeby je sobie kupić - na pewno nie. Nawet gdyby na trasie pachniały jak rozdarta nowa kawa o poranku.

Także proszę przysłać mi kawę do rozdarcia albo dwa koła do jazdy, koła oddam na pewno, ale kawę  to wywącham do końca :)

Skoro chcesz sobie kupić sobie nowy zestaw to tak jak z kawą - po co sobie odmawiać, ale najlepiej wynaleźć coś co naprawdę jest super. Nie każda kawa cieszy.

 

 

 

 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytat

Płacisz wyłącznie za piasty, które są przerostem formy nad treścią w amatorskich warunkach. Za dobrą kasę masz np. trimaxy, które będą ważyć tyle samo https://www.rosebikes.pl/vision-trimax-35-sbs-aluminium-wheels-28-shimano-2675449?article_size=7641&product_shape=42  albo za połowę ceny DT model o 100g lżejszy z anodą, która nigdy się nie zetrze https://www.rosebikes.pl/vision-trimax-30-kb-aluminium-wheels-tlr-28-shimano-2675450?article_size=7641&product_shape=54

Cytat

Za podobne pieniądze masz koła od jakiegoś "polskiego kołodzieja", które będą lżejsze i przynajmniej ktoś je będzie w stanie naprawiać. Co oczywiście nie zmienia absurdu kupna aerodynamicznych kół do sprzętu za grubą kasę do sprzętu, który obwiesiłeś zbędnym szpejem, będzie to wyglądało jeszcze bardziej komicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A dlaczego w linkach pojawiają się koła pod klasyczne hamulce? Podobno open pro nigdy nie hamowane po obręczy…. To chyba szukamy koł pod tarcze ? Czy to taka rozmowa bootowo linkowa?

Ps widzę podaną wagę , o co się dopytywałem, pardon… :)

Ps 2 nie używam hamulców zrozumiałem że nic nie trze po obręczy czy jednak trze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

@itr, super wywód, podziękował! Rower to używka, więc nie wiem ile jeździł wcześniej, ja zrobiłem nim prawie 6k km. Pewnie z 10k km miał. Waga 80kg  To już coś wiem, stożek odpada (sorki @abdesign, wiem że się nie pogniewasz, zwyczajnie pozostaniemy przy swoich wiatrach hehe). Max to 32mm Bo już jakoś wyglądają i jakoś z nimi dam radę walczyć.

@Mihau_, Bardzo dziękuję. I fajny ten zestaw jest (TRIMAX 30), pasuje mi w zasadzie wszystko, nawet moja ulubiona średnica wewn. 19mm Tylko tak, chyba jednak z tych dwóch, DT SWISS jest ładniejsze: tehttps://allegro.pl/oferta/kola-dt-swiss-pr-1400-dicut-32-oxic-rb-zestaw-11654357574  Oczywiście to indywidualna sprawa gustu. Zauważ, że ROSE w danych podaje 1495g a w komentarzu mamy 1626g. Święty nie jestem, ale takie kłamstwa, kłamstewka aż brzydzą. I coś życie mówi, że to raczej ROSE kłamie. Tzn., że piasty są OK a reszta do bani? Ocenisz mi pozostałe elementy koła please?

Nie mam nic przeciwko rodzimej manufakturze, ale jednak podziękuję, nie wierzę w jakość tych obręczy (obym się mylił), bo jednak na czymś trzeba zarabiać, a nie sprzedają tego tyle, co światowe marki przecież.

@itr, Hamulec obręczowy! Nie używam, bo wyjeżdżam, jadę, jadę, jadę i jadę wracam i tylko wtedy delikatnie hamuję, żeby na bramie łba nie rozbić. W sumie to i bez hamulca też by dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co ja mam się gnieważ skoro sam Ci piszę to:

11 godzin temu, abdesign napisał:

. Nie namawiam do kupowania stożków (a na pewno nie większych niż 40-45mm) jeżeli nie ma być z nich żadnego pożytku a pożytek jest dopiero wtedy kiedy są mocno rozkręcone, do jazdy w zakresach 25-35km/h to takie koła tylko "wyglądają".

Ja tylko oponuję przed wizją, że na kołach pokroju 40mm to kogoś wiatr będzie przestawiał od lewej do prawej... 

Koła karbon to nie tylko stożki nawet niskie przyjemniej jadą niż adekwatne niskie aluminiaki - stać Cię na komfort to sobie wymień a mavic'ki napraw bo zawsze zapas warto mieć, już Ci to zresztą kiedyś mówiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

No, komfort na rowerze lubię, a jakże hehe

Artur, zapodaj jakiś link do niskiego karbonu jak znasz. Tak do 4k jak istnieje, bo nie będę wkładał do roweru za 3k kół za 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Panowie, jeszcze troszkę please. Jutro zakup, słowo. Będzie jednak budżetowo/rozsądkowo/taniutko, żadnych fajerwerków, karbonów, stożków itp. Mdło, aż mnie samemu chce się rzygać.. Niestety, wungiel trza kupić. @itr, mała korekta, bo spojrzałam dziś po jeździe na licznik. Przejechane przeze mnie nie 6k km a 7 sam nie wiem jak to się stało hehe. Kilometry lecą szybciej niż czas.

Z tych dwóch:

Mocno rozsądkowa propozycja:

https://fitwheels.eu/kola-dt-swiss-350-straightpull-road-mavic-open-pro-ust-p-128.html  czyli te same co mam. Szaleństwem będą czerwone lub żółte nyple, bo takowe mają. Znam koła, jest jakość, są ładne, mam wentyle. Mogę zrezygnować z RATCHET, bo mam nowy 36 Starczą mi już do końca życia, mojego, lub roweru.

 

Z połamaniem moich wszystkich zasad:

https://lemonbike.eu/product/fratelli-fx-2035-straightpull-2024h/#nyple  Twór pewnie z Tajwanu, piasty to pewnie sama firma nie wie gdzie robione, szprychy bym wziął Sapim CX-Ray, czerwone nyple i wentyle, co się na pewno jednemu z kolegów tu spodoba :) owinięcie taśmą i wychodzi 2,5k Zalety widzę takie: gwarancja i serwis, szerokość wewn. 20mm i ogólnie ładna ich prezencja, oraz to, że będę oglądał coś jednak nowego/innego

Kompletnie nie ma żadnych informacji na temat tych kół,, widocznie za dużo tego ludziska nie kupują. Co sądzicie głównie o tej drugiej propozycji, bo ta pierwsza już przetestowana i sprawdzona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Tak Mihau_, ten MAVIC na sprawdzonych piastach DT SWISS 350 jest tą opcją, nawet do niej mi bliżej. Już nic innego więcej nie szukam. Mam dość po dzisiejszym dniu, zawracałem głowę innym i sobie. Z tym FRATELLI to mógłbym "zaszaleć, bo to już "drobne" jak na koła, ale czy to się będzie w ogóle kupy trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Gość Karmazynowy jeleń napisał:

Tak Mihau_, ten MAVIC na sprawdzonych piastach DT SWISS 350 jest tą opcją, nawet do niej mi bliżej. Już nic innego więcej nie szukam. Mam dość po dzisiejszym dniu, zawracałem głowę innym i sobie. Z tym FRATELLI to mógłbym "zaszaleć, bo to już "drobne" jak na koła, ale czy to się będzie w ogóle kupy trzymać?

Napisałem "komponentach DT" a nie obręczach mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Racja, że sprawdzone DT !!!

I ze względu na mnie użyj klasycznych nypli , a nie kolorowego alu, koło będzie cięższe, ale spokojniejsze w dużym przebiegu. 
 

Daveo, albo inny dobry warsztat, i śmigać.

Stare koła robić od razu, co to jest 7 tys, 20 to rozumiem…  

Nie ma sensu robić bliźniaka,  na takich samych obręczach.
 Jak już to dobrać szerszą, bezdętkową ,wyższą albo karbonową, ale inną niż stare open pro- żeby zrobić sobie coś nowego… Nawet koła ma Duraace po 32 szprychy na retro płaskich obręczach mogły by być inne i przez to fajne….  Nie mówiąc o szytkowych, ale to już żmudne i poklejone babranie, mi  już się nie chce 🙂 ale szytka do pierwszego kapcia jedzie cudownie.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki Artur, już nawet ich nie chcę oglądać. Przepraszam. Te "moje" MAVIC'i na DT też są OK i na lata i pewnie się z tym zgodzisz, bo test u mnie przeszły. Jak pamiętasz, to mam rower używany, więc te kółka maja pewnie 7-8 lat i pod 20k km przebiegu spokojnie. Należy je wymienić i tyle. Chodzi mi tylko o to FRATELLI Wiem, że to szalone, ale jak potwierdzicie że głupie to odstąpię. Zwyczajnie,  chciałbym choć jakiejś drobnej zmiany, ale broń Boże nic na siłę. Jak wtopię 2500zł to najwyżej się upiję. Obiecuję, krzywdy sobie nie zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

@itr, dzięki, widzę kolego, że rozumiesz drugiego w potrzebie posiadania czegoś innego hehe, ale już nic nie szukam i nie oglądam. Jutro zakup. FRATELLI please Jeżeli będzie to MAVIC to z żółtymi nyplami,, więc będzie co innego :)

Przebieg, to będzie podchodził pod 20k km raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...