Skocz do zawartości

[do 4500 zł] Gravel pomoc w ocenie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam gravela taki wpadł mi w oko https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-mongoose-guide-sport-pd23236/ liczę liczę się z tym że idę na pewne kompromisy z czasem hamulce do zmiany, na pewno korba do wymiany, planuje napęd 1x9 . Od razu do piszę że szukam gravela , mam szosę , rower XC , potrzebuję czegoś pośredniego. nie słyszałem nic o tej marce , wizualnie rama mi odpowiada sprzętowo nie ma tragedii , wiem że można było kupić go dużo taniej .... Jeżeli macie inne prepozycie rozważę je . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sztywne osie to świetna sprawa. W tym budżecie możesz mieć już taperowany karbonowy widelec, czy właśnie sztywne osie.

Zmiana na 1x9 też nie wiem czy to dobry pomysł, czyżbyś chciał zostawić tą kasetę a tylko zmienić korbe na taką z jednym blatem?

Zerknij może na ten model

https://allegro.pl/oferta/rower-kellys-soot-30-2021-m-11283116571

Chyba lepszy wybór. Choć też nie do końca, bo napęd i zakres przelożeń średnio do gravela pasują.

Edytowane przez Artur85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co odpuszczam temat ... niestety w tym budżecie znalezienie gravela to kiepski pomysł . Może za kilka miesięcy jak budżet zwiększy się to o tym będę myśleć. Niestety gravel na szosowej grupie osprzętu to moim zdaniem nieporozumienie . Po przeliczeniu kosztów zmiany korby i kilku podzespołów , lepiej od razu dozbierać do roweru lepszej klasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie czasy, a w tym budżecie naprawdę ciężko o gravela. Też uważam, że claris czy sora to nie napęd na jazdę w terenie. Też mam budżetowego gravela, na Microshifcie 1x10 i moim zdaniem to całkiem fajny kompromis. Wiadomo, że kazdy jeździ inaczej, ale ja wolę mieć zapas miękkich przełożeń kosztem tych twardszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`W przypadku rowerów nie można mówić o jakimkolwiek obiektywizmie. Każdy ma konkretne wymagania, chociaż niekoniecznie jest tego świadomy. FC to przynajmniej prawdziwy grawel, cała reszta rowerów w tym przedziale cenowym to szosy z podniesioną ceną które ktoś nazwał gravelami żeby zwiększyć sprzedaż. 

Autor tematu ma już XC i szosę. Raczej nie potrzebuje drugiej szosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...