Skocz do zawartości

[opony] Maxxis Ikon


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam w fullu Maxxis Ikon i latam nim po lesie, czasem jakieś górki (Świętokrzyskie najczęściej) a w sztywniaku (latam nim do pracy) Racing Ray i Ralph.

Sztywnym latam do pracy (40 km dziennie pól na pół las i asfalt) , tył to już prawie łysa , przód także podtarty a w fullu brakuje mi nieco lepszej trakcji.

Czy Maxxis Ikon są w miarę wytrzymałe na asfat na ścieranie np. w stosunku do Ray i Ralph , nie zależy mi na głośności, oporach, trakcji, jedynie na wytrzymałości ?

Wrzuciłbym je do sztywniaka a do fulla kupił coś bardziej przyczepnego i pod mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrwalsza na asfalt jaką miałem to jeszcze w Geax Saguaro kevlar ... ile na niej zjeździłem do pracy , później Vittoria już nie była tak wytrzymała.

Wrzucę zatem Ikon-y do sztywniaka, do pracy, dalej się zobaczy.

Co do fulla w mazowieckie lasy ale i w Świętokrzyskie ? Najbardziej zależy mi na trakcji , fajnie jest mieć zaufanie do przyczepności , względnie dobrej żywotności , znośna cena , opory , głośność nie są aż tak istotne.

Zastanawiam się nad Vittoria Barzo i Wolfpack , co jeszcze polecicie ? Barzo 2.25 czy 2.35 ? Wolfpack 2.25 czy 2.4 , która wersja ? Obecnie mam Ikon 2.25 ale oryginalnie były Rekon 2.35 , miejsca na szerokość jest dużo , na tyle do góry widełek jest raczej także wystarczająco, obecnie ok. 1 cm.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Vittoria Barzo , chciałbym kupić 29x2.35 ale w tym rozmiarze wszędzie są te czarno-beżowe, którego to koloru w oponach nie cierpię.

Czy wiecie, gdzie są w rozsądnej cenie 2.35 czarno-antracytowe ? Czy ewentualnie duża różnica będzie w stosunku do 2.25 ? Teoretycznie to niecałe 3 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Póki co jedna grubsza jazda za mną, jak patrzę na gruby bieżnik to mam wrażenie, że jazda będzie cięższa, że mają duże opory i takie jest odczucie ale nie potwierdza tego licznik, jedzie się dość szybko (asfalt , twardy/ubity piach) ... za to w terenie (luźny piach, żwir, kamienie) dużo lepsza przyczepność i jestem zadowolony.

Ważę 90 kg , opony zalane mlekiem , z przodu 1.7 z tyłu 2.0 , chciałem kupić Vittoria Barzo 2.40 ale dobrze, że nie było koloru i wziąłem 2.25 , dla mnie wystarczające , 2.40 byłyby chyba przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...