Skocz do zawartości

[Napęd 1x11] Łańcuch spada z większej zębatki przy kręceniu do tyłu.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

widziałem, że na forum pojawiały się tematy właśnie na temat spadania łańcucha o kilka biegów przy kręceniu do tyłu. Niestety porady z tamtych tematów dotyczyły napędów sram a teksty: "nie kręć do tyłu" u mnie nie zadziałały i wciąż jak to robię, to łańcuch spada 😅

Przerzutkę wyregulowałem (wydaje mi się dobrze). Odległość kółek przerzutki ustawiłem mniej więcej jak zalecił producent, ale niestety jak obrócę korbą do tyłu o 360 stopni (wcześniej jeszcze się trzyma), to łańcuch zeskakuje o 3 przełożenia z najwyższej zębatki na kasecie. Po pedałowaniu normalnie łańcuch wraca na największą zębatkę.

Napęd zastosowany w rowerze (1x11) jest nowy i prezentuje się następująco:

- przerzutka: XT RD-M8000 SGS 11rz

- korba: FC-M5100 (wymieniłem zębatkę na 36T, ale przy pierwotnej było to samo)

- łańcuch: Shimano HG701

- kaseta: CS-M5100 (11rz) 11-42

Dodam od razu, że hak jest prosty i spinka na pewno jest odpowiednia.

Wyczytałem jeszcze, że jak łańcuch się rozciągnie to problem może ustąpić. Jednak co do tego mam wątpliwości. Przy montowaniu korby z prawej strony dałem podkładki, jak to było w instrukcji. Co mogę zrobić, by rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak. Przy kręceniu do przodu łańcuch przeskakuje przyjemnie, każda zębatka jest obsługiwana + nie ma możliwości by łańcuch sam spadł z kasety. Przy większych tarczach (szczególnie 42T słychać jakieś ocieranie się łańcucha). Sprawdzałem to z 10 razy i nie zauważyłem absolutnie nic niepokojącego. Nawet specjalnie jeszcze raz od zera regulowałem przerzutkę i efekt dokładnie ten sam. Dźwięk też nie jest głośny. Po prostu przy mniejszych zębatkach np. 11T praktycznie nic nie słychać poza przecinanym powietrzem dlatego to zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...