Skocz do zawartości

[Kupno] Canyon Endurace CF 7


adam_86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Już dosyć długo myślę nad zakupem roweru szosowego z nastawieniem na endurance i możliwe wyjazdy także poza szosę w proste szutry ścieżki leśne.
Na początku poważnie rozważałem Treka Domane, ale jego cena dobija, za Domane SL 5 w tym momencie trzeba zapłacić ponad 15k. :(
Zacząłem więc rozglądać się za innymi wyborami i w sumie padło na Canyon Endurace CF 7, w sumie lekki karbon za mniej niż 10k. Jeżeli będzie trzeba to mogę w niego wrzucić opony 35 i już robi się z niego taki lekki gravel.

Mam jednak parę wątpliwości, może są tutaj doświadczeni użytkownicy tej marki albo nawet modelu:)

  1. Względem Treka cena wydaje się aż za niska, czy nie tutaj jakiejś pułapki? Wiem że tutaj jest sprzedaż bezpośrednia i mniej ceniąca się marka ale tutaj różnica w cenie jest kolosalna.
  2. No właśnie co do sprzedaży bezpośredniej. Jak wasze doświadczenia w tej materii? Jak wygląda serwisowanie roweru? Pamiętam, kupując zawsze rowery w salonach było tak że w książeczce gwarancyjnej było miejsce na obowiązkowy serwis po przejechaniu xx kilometrów, jak tutaj to wygląda gdy Canyon nie ma punktów serwisowych w Polsce(?)?
  3. Zastanawiam się nad rozmiarem, mam 172 cm wzrostu i długość wewnętrzną nogi 80cm, z kalkulatora na ich stronie wychodzi rozmiar S. Można temu zaufać?
  4. Nie ukrywam że od czasu do czasu wybierałbym się na kilkudniowe wyprawy z tym rowerem. Jeżeli dobrze rozumiem to nie ma w nim możliwości instalacji standardowego bagażnika rowerowego? W takim razie trzeba bawić się w bikebacking, jak z waszego doświadczenia to wygląda na takich rowerach, da się komfortowo spakować na tak 2 noce?:)
  5. I teraz najważniejsze... dostępność rowerów. Z doświadczenia osób tutaj kupujących Canyony jak wygląda sytuacja z ich dostępnością w sklepie? Czy można ufać tym informacją na stronie, np CF 7 ma być w grudniu:( czy jest szansa na wcześniejszą dostępność? Mają jeszcze coś takiego jak "Poniedziałkowe dostawy" kiedy wpadają nowe rowery do sklepu, czy to oznacza że można w poniedziałki liczyć na szczęście i coś wpadnie wcześniej niż w grudniu? Wiem pytanie o wróżenie z fusów, ale może któremuś z was udało się jakoś fajnie dorwać rower w ich sklepie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Względem Treka cena wydaje się aż za niska, czy nie tutaj jakiejś pułapki? Wiem że tutaj jest sprzedaż bezpośrednia i mniej ceniąca się marka ale tutaj różnica w cenie jest kolosalna.

Nie trzeba utrzymywać sklepów, działu marketingu a przede wszystkim sponsoringu miliona gówno-zawodników

Cytat

No właśnie co do sprzedaży bezpośredniej. Jak wasze doświadczenia w tej materii? Jak wygląda serwisowanie roweru? Pamiętam, kupując zawsze rowery w salonach było tak że w książeczce gwarancyjnej było miejsce na obowiązkowy serwis po przejechaniu xx kilometrów, jak tutaj to wygląda gdy Canyon nie ma punktów serwisowych w Polsce(?)?

Serwisujesz gdzie chcesz, z poważniejszymi tematami odsyłasz co w praktyce i tak trwa krócej niż załatwianie tego na miejscu u innych producentów

Cytat

Zastanawiam się nad rozmiarem, mam 172 cm wzrostu i długość wewnętrzną nogi 80cm, z kalkulatora na ich stronie wychodzi rozmiar S. Można temu zaufać?

Można, ewentualnie XS jeśli chcesz mieć trochę bardziej agresywną pozycję

Cytat

Nie ukrywam że od czasu do czasu wybierałbym się na kilkudniowe wyprawy z tym rowerem. Jeżeli dobrze rozumiem to nie ma w nim możliwości instalacji standardowego bagażnika rowerowego? W takim razie trzeba bawić się w bikebacking, jak z waszego doświadczenia to wygląda na takich rowerach, da się komfortowo spakować na tak 2 noce?:)

Karbonowa szosa nie jest od tego żeby w niej bagażnik montować. Masz masę rozwiązań jak ewentualnie zamontować takie zbytki bez dedykowanych mocowań.

Cytat

I teraz najważniejsze... dostępność rowerów. Z doświadczenia osób tutaj kupujących Canyony jak wygląda sytuacja z ich dostępnością w sklepie? Czy można ufać tym informacją na stronie, np CF 7 ma być w grudniu:(

Terminy są dość precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze przy zamawianiu roweru z dłuższym czasem realizacji zamówienia, pieniądze nie są pobierane od razu, tylko na około 2 tygodnie przed planowaną wysyłką. 

Ale z tego co widzę na cf7 nawet nie można aktualnie złożyć zamówienia. Musisz od czasu do czasu sprawdzać stronę (w poniedziałki czy kiedy tam) i wtedy będziesz mógł dodać rower do koszyka, z terminem dostawy na listopad czy nawet przyszły rok w zależności od rozmiaru.

Od ręki to co najwyżej może coś wpadnie do outletu jeśli ktoś zwróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Treka przemawia to że masz dożywotnią gwarancję na ramę (i schowek na narkotyki w ramie :)

Ja bardzo lubię Treka, miałem Domanke, niemniej obecnych modeli bym nie kupował, poczekał bym na nowy bez przedniego isospeeda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...