Skocz do zawartości

[Renowacja Kross Level A2 '2010] Dobór gratów


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, po ponad 10 latach przerwy chciałem odkurzyć i powrócić do swojego jednośladu. Jednak z gry wypadłem dawno i chciałbym prosić i pomoc w doborze części do gruzika. 

Na początku może przedstawię sprawce sprzęt. Pacjent pochodzi z roku bodajże 2009, Kross Level A2. Fabrycznie napędzany na systemie Sram X7 przód i tył z manetkami Sram SX4, kasetę kojarzę że zmieniałem na Shimano 8 trybów 11-23, korba Shimano Alivio. na tym i na poprzednim fabrycznym zestawie przez 2 lata prześmigałem 8k km. Postanowiłem się z nim pogodzić i zafundować mu niemałą przemianę. Jednak chciałbym żeby wszystko w nim działało tak jak ma działać w związku z czym chciałbym zapytać Was co byście doradzili wybrać w kontekście
-napędu (przerzutek przód, tył, korby, kasety)

-manetek do przerzutek

-amortyzatora(czy blokada skoku z manetki to tylko bajer?)

-suportu (trochę poprzeglądałem temat i teraz są jakieś nowe hollowtech 1 i 2 podobno lepsze jednak nie wiem czy podejdzie to do mojego roweru. Mój obecny suport: Truvativ Square LE BB-06-SQ-LE-113/68)

-hamulców (zastanawiam się nad zmianą z klasycznych na tarcze ale nie wiem czy aż tak bardzo chcę się w to bawić. Dużo roboty przy zmianie?)

Budżet? Nie jest on nieograniczony, ale chciałbym taką półkę co najmniej lepszą niż to co było teraz

Aktualnie rower wstępnie rozebrany pod zmianę koloru

https://www.fotosik.pl/zdjecie/4a8d68c0c7270d3d

Edytowane przez szaary94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, kup nowy rower. Chcesz wymienić praktycznie wszystko oprócz ramy, która i tak jest badziewna i mało rozwojowa. Totalnie nieopłacalny pomysł przy obecnych cenach komponentów

Cytat

-hamulców (zastanawiam się nad zmianą z klasycznych na tarcze ale nie wiem czy aż tak bardzo chcę się w to bawić. Dużo roboty przy zmianie?

Nowych kół potrzebujesz

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Trochę czasu minęło, faktycznie dałem sobie spokój z tym starym złomem. Nie było sensu go ratować. Poszedłem do sklepu kupiłem taki oto sprzęt. 

Ładny kolor, części stosunkowo dobre a co najważniejsze sprzedawca zapewnił, że rower jest jeszcze dobry o czym świadczą naklejki.

Dziękuję za porady, okazały się pomocne i cenne. Teraz cieszę się swoim nowym rowerem 😃

d26ed41203b77999med.jpg

dec4e9702f508cd1med.jpg

Edytowane przez szaary94
zdjecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...