Skocz do zawartości

[Rower miejski] miejski dla wysokiego


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę od czasu do czasu na rowerze z rodziną. Niestety mam jakiś klopot z drętwiejącymi nadgarstkami. Jeżdżę 29erem ale chcę zmienić na rower dla "dziadka" 😉 pozycja ma być inna, wygodniejsza. Ponieważ na motocyklu nie mam takich problemów, gdzie na cruiserze siedzę wyprostowany z rękami wyżej jest ok. Wpadl mi w oko Plumbike Hermes. Co o nim sądzicie? 

I jeszcze jedno, mam 190 cm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wpadl mi w oko Plumbike Hermes. Co o nim sądzicie? 

Że to rower do "lansu" (co w sumie jest też wątpliwe bo oprócz właścicieli to się chyba nikomu nie podoba) a nie do wygodnego poruszania się. Poza tym nie będziesz miał przy tych gabarytach wyprostowanej pozycji, przecież to tylko w jednym rozmiarze występuje. 

Szukaj normalnego trekinga i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw wyczerpał możliwości regulacji obecnego roweru, doszedł do faktycznych przyczyn. Zmiana na inny rower nie gwarantuje braku problemów.

Sprawdziłbym czy to kwestia ułożenia dłoni na kierownicy, zbyt dużego nacisku na dłonie, czy może postawa na rowerze (czyt. przyczyny drętwienia w kręgosłupie).
Czy to pojawia się prawie natychmiast, czy po godzinie, czy dopiero kilku godzinach jazdy.

Mi mimo wielu lat jazdy na rowerach i raczej pochylonej sylwetce niż wyprostowanej (bez sportowego ekstremum położenia się na rowerze), zdarzają się drętwienia w dłoniach.
Mam założone rogi, które pozwalają zmienić pozycję i punkty ucisku. Czasem to nie pomaga, to wiem że problem jest wyżej w kręgosłupie - pewnie za bardzo się garbię. Można zmienić trochę wygięcie pleców, rozruszać obręcz barkową, czy w końcu zrobić sobie chwilę przerwy.
Problem głównie pojawia się na dłuższych asfaltowych odcinkach, jak pozycja na rowerze prawie się nie zmienia.

Godzinę temu, Mihau_ napisał:

Zacząłbym od tego, na asfalt i płaski teren w zupełności wystarczy

I pozycji raczej diametralnie nie zmieni:

Cytat

Geometria skierowana na maksymalną wydajność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...