Skocz do zawartości

[rower] Rowery podobne do Escape Disc 1/ marin fairfax3


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, 

chcialbym prosić o pomoc forumowiczów. Poszukuje rowerów które wyglądem i charakterystyka (taki mtb ale

na szosę) nawiązują do tych wymienionych w tytule. 
Gdzieś na poprzednim temacie znalazłem te dwa rowery i bardzo mi się spodobały. 
Charakter mtb ale na ścieżki rowerowe.  
probowalem coś znaleźć w sklepach internetowych, ale nawet nie wiem w jakiej zakładce tego szukać. Ktoś pisał gravel… tylko ze to wygląda jak szosowka na polne ścieżki. :D 
mam 175cm wzrostu i 3999 zł na wydanie.

Jeśli nie same modele, to poproszę o wskazówki jak tego szukać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci różnie określają te rowery, a druga sprawa że re rowery sporo różnią się między sobą.

Są rowery takie jak trek fx, czy merida speeder zoponami poniżej 35 mm i twarde przelożenia(napędy szosowe) są to typowe rowery fitness do szybkiej jazdy po asfaltach, są to takie "szoszy z prostą kierownicą", są rowery jak Marin Dsx z oponą 45mm i napędem z mtb/gravela który poradzi sobie świetnie w większości warunków w szczególności poza asfaltem, są takie modele jak Giant Escape czy Muirwoods, typowe hybrydy coś pomiędzy tymi dwoma.  Dlatego i producenci różnie ja pozycjonują. 

Moim zdaniem rower ze sztywnym widelcem (carbonowy czy stalowym) to świetny kierunek, a wybierając model zamiast opisu producenta lepiej skupić się na tym jaki chcemy napęd i żeby rama nie ograniczyła nas maksymalną szerokością opony, bo jeżeli zamierzasz jeździć sporo po szutrach, gruntowych nawierzchniach i dziurawych asfaltach, to lepiej żeby można było zmieścić coś ponad 38 mm.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...