Skocz do zawartości

[Nawigacja] Wahoo / Garmin / Bryton


Adrid

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do zakupu sprzętu, który ma przede wszystkim służyć jako nawigacja. Aktualnie korzystam z telefonu i apki Locus Map z której jestem mega zadowolony, ale wożenie z sb powerbanka by ten mógł zasilać telefon czasami bywa uciążliwe. 

Czytałem już o każdym z komputerków i wiem już, że do samej nawigacji Garmina ludzie nie polecają (ewentualnie modele 830 i wyższe). W przypadku Brytona jest ekran dotykowy, który czasami jest dobrą opcją, a czasami nie. Natomiast Wahoo tylko przyciski, brak ekranu dotykowego, ale dość dobrej jakości ekran pokazujący co najważniejsze. W przypadku Brytona oraz Wahoo ślad pokazywany jest jako "wąż" bez informacji o ewentualnym skręcie czy coś. 

Osobiście nie będę w przyszłości rozbudowywać swojego osprzętu tj. czujnik kadencji, pulsometr itd. więc jak wspomniałem wcześniej chodzi tutaj tylko o aspekt nawigacji oraz czasu działania. Bo w przypadku wszystkich tych urządzeń mówimy tutaj o ponad 14h pracy. W przypadku telefonu bez powerbanka w boju mój wytrzymał ok. 4h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Garmina Edge 830 i jestem z niego bardzo zadowolony. Można wpisywać adresy, szukać punktów na mapie, podczas jazdy zmieniać cele wgrywając inny gpx lub szukając miejsca. Wszystko jest dość wygodne i nie mam nic do zarzucenia działaniu. Fajne jest, że jak akurat mam na ekranie danych (prędkość, dystans, czas itp.) to przed skrzyżowaniem sam włącza mapę. Ekran zapewnia dobrą widoczność we wszystkich warunkach.

Tańszą opcją do nawigacji, bodajże bez funkcji treningowych, będzie Edge Explore, tyle że ma chyba "tylko" do 12h baterię.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku miesięcy Edge Explore i naprawdę do nawigacji jest mega, rzeczywiście wywalili z niego wszystkie funkcje treningowe ale dzięki temu za ok. 1000zł zrobili 3 calowy komputerek z dotykowym ekranem i genialną nawigacją. Funkcjami nawigacyjnymi jest bardzo podobny do Edge 830 o którym pisze kolega wyżej ale tańszy i większy, prawdą jest że bateria jest taka sobie bo trzyma jakieś 8h jazdy na nawigacji bez sensorów natomiast słyszałem plotki że być może jeszcze w tym roku się pojawi wersja Edge Explore V2 z poprawioną baterią 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorskiMoże źle się wyraziłem. Chodziło mi o to że zamykasz nawigację, wybierasz inny z zapisanych. Czynność prosta i można zrobić to bez zatrzymywania się i trwa maks. około pół minuty razem z przeliczeniem nowej nawigacji przez licznik. Ale można też się zatrzymać na chwilę i na telefonie pobrać i wgrać go przez aplikację Garmin do licznika. Zajmie to trochę dłużej ale to też tylko chwila jeśli wiemy skąd chcemy pobrać. Tylko nie sprawdzałem czy zsynchronizuje się bez zakończania aktywności.

Chodziło mi wtedy o to, że wybiera się jakiś adres, albo gpx jakiegoś singla, doprowadza cię tam, przejeżdżasz traskę i na końcu szybko można wybrać nawigację do innego punktu/singla, wszystko bez zatrzymywania trwającej aktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko nie sprawdzałem czy zsynchronizuje się bez zakończania aktywności

Wszystko się zgadza, jeśli masz trasy już wgrane w licznik to w trakcie trwania aktywności możesz dowolnie wybierać.
By jednak wgrać coś nowego trzeba zakończyć aktywność i zsynchronizować licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 16:16, Setorix napisał:

Mam od kilku miesięcy Edge Explore i naprawdę do nawigacji jest mega, rzeczywiście wywalili z niego wszystkie funkcje treningowe ale dzięki temu za ok. 1000zł zrobili 3 calowy komputerek z dotykowym ekranem i genialną nawigacją. Funkcjami nawigacyjnymi jest bardzo podobny do Edge 830 o którym pisze kolega wyżej ale tańszy i większy, prawdą jest że bateria jest taka sobie bo trzyma jakieś 8h jazdy na nawigacji bez sensorów natomiast słyszałem plotki że być może jeszcze w tym roku się pojawi wersja Edge Explore V2 z poprawioną baterią 

Mój rekord czasu pracy Edge Explore to 11g13 minut od 100% do 1% baterii. Podłączone trzy czujniki Ant+,podświetlenie na zero i co ważne urządzenie na fabrycznym sofcie. Nic nie aktualizowane bo niestety to już staroć i wszelkie poprawki tylko go zamulają.

Edge służy mi tylko jako mapnik na wyjazdach rekreacyjnych do jazdy po wgranym śladzie z GC. Wszelką rejestracjędanych realizuje Fenixem 6Pro na ręku.
Zaleta tego urządzenia jest 3 calowy ekran ,za ten pieniądz nic większego nie ma. 
Wkrótce zapowiadają następcę chyba warto poczekać po Explore pierwszej wersji to już jednak przeżytek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie - za dwa dni wyścig - zobaczymy jak sprawdzi się telefon i powerbank i czy w ogóle złapię ten "flow" na takie zawody itp. :) Wtedy będę myśleć dalej i już myślę fizycznie próbował pomacać sprzęt itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...