Skocz do zawartości
  • 0

Romet Mustang M8 widelec


Gość Pablito

Pytanie

Gość Pablito

Cześć wszystkim.

Kupilem właśnie Mustanga M8 2022 i jakie było moje zdziwienie gdy po otwarciu kartonu widelec okazał się zwykłym sprężynowym SunTourem XCT. Producent podaje że powinien się znajdować Rock Shox Recon Silver TK, w momencie zakupu na stronie sklepu widniała ta sama informacja. Po dość męczącej rozmowie na infolinii sklepu pan tłumaczył mi, że montowany Rock Shox również jest sprężynowy i nie powinienem czuć większej różnicy przy używaniu tego czy obecnego widelca. I teraz tak - nie mogę znaleźć ŻADNYCH konkretnych informacji w internecie na ten temat. Ktoś z Was może posiada ten rower i byłby się w stanie wypowiedzieć na temat amortyzatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sama sprężyna to nie jest zło. Dawno temu, gdy powietrzne amortyzatory cierpiały na duże opory tarcia i awarie, modele ze sprężyną występowały na średniej a nawet trochę wyższej półce. Sprężyna nie daje takich możliwości regulacji (trzeba ją zmienić), jest cięższa, ale umożliwia płynną, niezawodną pracę. Może być progresywna, może działać dobrze. To co obecnie sprawia, że amortyzatory ze sprężyną są złe, to wykonanie z tanich materiałów i brak dobrych a zwykle w ogóle jakichkolwiek tłumików. Jak rozumiem ten Recon ma przynajmniej tłumik z regulacją tłumienia odbicia. Suntour ma tylko blokadę - nie można regulować tłumienia i właściwie tłumika (proszę mnie skorygować) hydraulicznego tam nie ma. Dlatego uważam, że XCT nie jest godnym zamiennikiem RECONA i towar jest niezgodny z umową. XCT to tańszy, prostszy produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz 14 dni na zwrot produktu zakupionego przez internet bez podania przyczyny. Może zaproponuj sprzedawcy, że nie odeślesz roweru jeśli dorzuci Ci coś w gratisie.

M8 który przyszedł do mnie do sklepu też był z amorkiem XCT. Jeśli kupowałeś ten rower ze sklepu on-line Rometu to u dołu strony jest zapis: "zastrzegamy sobie prawo do zmiany specyfikacji roweru...". Z powodu braku części producenci składają rowery z tego co im wpadnie w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...