Skocz do zawartości

[5000] rower crossowy - pierwszy zakup roweru - miasto/lasy okazjonalnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zamierzam kupić rower crossowy, bo wydaje mi się że najlepiej będzie spełniał moje oczekiwania do jazdy po mieście i okazjonalnie po lesie. W oko wpadł mi Giant Roam 0/1z 2022 roku. Zależy mi na amortyzatorze z gazową sprężyną, gdyż ważę około 112 kg i miałem okazje porównać jej prace względem zwykłej sprężyny. Jako iż jestem totalnie świeży w temacie rowerów chciałbym zapytać o kilka rzeczy:

-Jak wygląda sprawa z udźwigiem tego modelu, bo na stronie Gianta nie mogę odnaleźć takiej informacji?

-Jak wypadają różnice między osprzętem Shimano Deore xt, a zwykłym Deore? Użytkuje aktualnie rower wyposażony w te lepsze ale czy dla mnie jeżdżącego głównie po mieście, okazjonalnie po lesie da radę? 

-Czy gdybym zdecydował się na tańszy model typu roam 3 upgrade byłby opłacalny wraz z zużywaniem się starych podzespołów  i jak wygląda sprawa z dostępnością amortyzatorów przednich z wyższych modeli (gazowych), bo nie mogłem takowych odnaleźć, a jeśli mógłbym wymienić na jakiś inny niekoniecznie dedykowany to jaki?

-Chciałem zapytać tez o części np. tylną oś piasty gdybym takich potrzebował, czy wszystko jest dostępne na jakiejś stronie internetowej, bo szukałem ale nie mogę odnaleźć albo wiedza na temat rowerów nie pozwala mi stwierdzenie czy cześć będzie pasować? 
Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 Na niemieckiej stronie podają maksymalna łączną wagę rowerzysty +bagażu na 161 kg. Szczegóły zapewne znajdziesz w instrukcji, która jest dostępna na stronie Gianta:

https://www.giant-bicycles.com/pl/manuals

ad. 2 Przy takiej typowo rekreacyjnej jeździe to pewną różnicę poczujesz w pracy manetek. Przy czym nie będzie to przepaść. Do zwykłej rekreacji Deore jest optymalnym wyborem pod względem stosunku cena/jakość.

ad. 3 Takimi amortyzatorami powietrznymi, poza seryjnymi Suntour NCX D Air  lub E, może być wyższej klasy Suntour NRX  E lub RockShox Paragon Gold. Ceny pewnie od 1000 zł w górę.

ad. 4 Nie wiadomo jakie konkretnie piasty tam są, ale możliwe, że jakieś tanie marki Formula. Nic wymyślnego. Piasty oferują również inni producenci jak np. Novatec, droższy DT Swiss czy same Shimano. Kwestia dobrania pasującej.

 

 

Edytowane przez Pitof
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...