Skocz do zawartości

[Bulls Copperhead 3 XC] Warto było czy pieniądze wyrzucone ?


Emerytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich otóż dręczy mnie jeden temat mianowicie jakoś 1,5 miesiąca temu kupiłem Bulls Copperhead 3 XC rower podoba mi się jest ogólnie fajny ale nie dziwie się ze jestem tak zafascynowany jak jeździłem większość życia "kozami" ruinami. 

Moje pytanko brzmi czy warto było kupić ten rower za 2800zł bo tyle dałem czy przerobili mnie ładnie, ogólnie nie jeżdżę w jakieś bardzo wymagające tereny raz na jakiś czas w lesie jakaś górka czy jakieś boczne drogi i po mieście. Czy on będzie dobry na pierwsze takie szlify zdobywanie doświadczenia itp ? 

Bo też przed zakupem myślałem o rowerze typu "Gravel" bo większość tras jakie ja pokonuje to są utwardzone ale coś mnie odrzuciło od tego i teraz można powiedzieć "żałuje" bo nie wiem teraz czy może sprzedać ten rower i uzbierać i kupić jakiegoś Gravela czy po prostu na tym się uczyć.

Jestem świeży jeśli chodzi o rowery ale zajarałem się tym jakoś i chce dobrze rozpocząć.

Rower ten BULLS to jest cos takiego: 

BULLS MTB Copperhead 3 29 - Eurorad BikeleasingEurorad Bikeleasing

Bulls Copperhead 3 27,5 Zoll MTB schwarz-matt-weiss 2019 günstig online zum Sonderpreis kaufen (2-rad-esser.de)

i co to oznacza te XC ?

Bardzo proszę o rade jeśli to nie w tym miejscu to z góry przepraszam.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny rower MTB .  Tzn oba fajne tylko pierwszy na kołach 29" drugi na 27,5" . 2800 ? To był nowy rower ? Jeśli tak to bardzo tanio .  Czy to jest rower odpowiedni dla ciebie nie wiem . On sprawdzi się w górach i w trudnym terenie , w lesie w piachu na kamieniach ...  W łatwiejszych warunkach też będzie jeździł ale szerokie opony nie będą tam potrzebne , a dają większe opory niż wąskie . Opony zawsze możesz zmienić na węższe i mniej terenowe . XC to teoretycznie oznaczenie sportowego roweru MTB ale bywa nadużywane . Nie wiem jaką geometrię mają te ramy ale ogólnie to na pewno nie są współczesne rowery XC . Mnie się podobają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany ale stan można powiedzieć jak nowy, fajnie się jeździ wszystko jest ok dla mnie bomba tylko w głowie jednak jest taki dylemacik a może sprzedam dołoże i kupie Gravel. . 

Czy już zostać przy tym dobry rower jak mówisz i na tym zbierać doświadczenie a później przyjdzie czas na lepszy przy moim wzroście 180cm jest wszystko znajomy ma rower Scott tez taki MTB tylko on ma jedna tarcze z przodu a 9 albo 10 przełożeń z tyłu to niby lepsze jest niz te 3 z przodu ale ja się nie znam na tym nie wiem.

Ja mam tego BULLSA  na kołach 29. 

Edytowane przez Emerytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WaGiant napisał:

W łatwiejszych warunkach też będzie jeździł ale szerokie opony nie będą tam potrzebne , a dają większe opory niż wąskie .

Już nie dramatyzuj tak. ;) To dalej jest duże koło. Więcej ciśnienia i też będzie szedł... Szczególnie jak się bieżnik przytrze. Do 3k nie kupuje się rowerów, które mają urywać sekundy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest wyposażony naprawdę dobrze.

Ma nawet jakiś podstawowy widelec powietrzny, który wygląda jak Suntour Raidon/Epixon.

Chyba lepiej nie mogłeś wydać tych pieniędzy, bo w sklepie sprzęt tej klasy kosztuje sporo więcej.

Edytowane przez Galvatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówicie że rower jest ok jak na początek do nauki i zbierania doświadczenia a później mogę sobie kupić lepszy ta ? Np typ Gravel albo znowu jakis MTB.

Czy najlepiej od razu kupować konkretny typ roweru np. bede chcial jeżdzic po lasach to zaczynam od razu od MTB jeśli szosy to od razu kupować takiego Gravela albo kolarzowka czy to nie ma na poczatku zbyt dużego znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie ostatnio jeździłem trochę tylko po asfalcie zauważyłem że cos mi ociera w tylnym kole wydaje mi się to tarcza ale nie wiem może to być tak że jest skrzywiona? Albo ten zacisk za mocno trzyma. 

Wie ktoś jak to sprawdzić czy zanieść go do rowerowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myj roweru myjką ciśnieniową, bo woda pod ciśnieniem przejdzie przez uszczelnienia i dostanie się wszędzie tam, gdzie nie powinno jej być (łożyska, wnętrze amortyzatora).

Nawet myjąc rower z węża unikaj lania skoncentrowanym strumieniem wody bezpośrednio po sterach, uszczelkach przeciwkurzowych widelca czy końcówkach piast.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...