Skocz do zawartości

[Gravel] Canyon Grizl CF SL 7 vs Specialized Diverge Sport Carbon 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dylemat, chciałem zakupić gravel'a, wymagania to rama karbonowa i napęd 2x11... budżet do 14 tyś PLN.

W oko wpadły mi dwa modele:

Canyon:

https://www.canyon.com/pl-pl/gravel-bikes/bike-packing/grizl/cf-sl/grizl-cf-sl-7/3244.html?dwvar_3244_pv_rahmenfarbe=YE&dwvar_3244_pv_rahmengroesse=L&history=1

Specialized:

https://www.greenbike.pl/rower-gravel-specialized-diverge-sport-carbon-2021-p-6500.html

Różnica w cenie po negocjacji ceny Specialized to ok 2 tyś PLN na korzyść Canyon'a.

Canyon oferuję więcej za mniej, ale...

- brak salonu i serwisu w PL

- dostępność roweru Canyon to według strony połowa czerwca, gdzie Specialized mam od ręki...

- brak możliwości przymierzenia się do roweru Canyon, Specialized mam w sklepie niedaleko...

- ramy Canyon'a robione w Chinach, Specialized na Tajwanie...

- Specialized posiada Future Shock 1.5, ale to nie jest dla mnie must have...

Może jakiś inny model możecie polecić, bądź macie doświadczenie z tym konkretnie Canyon'em bądź Specem?

Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cajtek napisał:

- brak salonu i serwisu w PL

Przez brak salonu masz niższą cenę a serwisujesz sobie gdzie chcesz, to chyba zaleta. Naprawy gwarancyjne kurierem bardzo szybko ogarniają, podejrzewam, że szybciej niż większość producentów "na miejscu"

10 godzin temu, Cajtek napisał:

- dostępność roweru Canyon to według strony połowa czerwca, gdzie Specialized mam od ręki...

I tak szybko. To tylko pokazuje na co jest większy popyt

10 godzin temu, Cajtek napisał:

- brak możliwości przymierzenia się do roweru Canyon, Specialized mam w sklepie niedaleko...

A co ci to daje jeśli, jak mniemam po tym poście, nie masz doświadczenia i nie wiesz co jest ok a co nie? Chyba, że na pomoc sprzedawcy w sklepie liczysz xD Canyona możesz oddać w terminie 30 dni mimo, że na nim jeździłeś. 

10 godzin temu, Cajtek napisał:

- ramy Canyon'a robione w Chinach, Specialized na Tajwanie...

Co to za różnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery podobne, Spec powinien mieć trochę bardziej rekreacyjną pozycję (wyższy stack przy podobnej długości). Opinie o future shock są różne, jedni chwalą,  inni mają zastrzeżenia, że buja gdy nie trzeba i dodatkowo komplikuje rower.

Sam mam Canyona i jestem z niego zadowolony, choć mając wybór wolałbym kupić coś lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...