Skocz do zawartości
  • 0

Dynamo na usb do ładowania telefonu lub powerbanka


Gość d1k

Pytanie

Witam...

               mam takie pytanie kupiłem takie o to dynamo axa duo axa-duo-2-173804-f-sk6-w1550-h1080_1.web

 

                                  i

Przetwornice 6-24V na USB 5V/3A PRZETWORNICA-LADOWARKA-USB-5V-STEP-DOWN-

 

moje pytanie jest nastepujace czym to z dynama podlaczyc do przetwornicy i jak zeby dzialalo

 

0

 

wlasciwosci dynama:

moc 6V/3W

 wlasciwosci przetwornicy:

  • typ: przetwornica obniżająca napięcie step-down
  • napięcie wejściowe: 6V-24V DC
  • napięcie wyjściowe: 5V DC
  • prąd maksymalny: do 3A (do pracy ciągłej max 2,1A)
  • sprawność: do 97,5%
  • tętnienia 10mV
  • częstotliwość przełączania: 500KHz
  • temperatura pracy: -40° do +85°C (wyższa temperatura otoczenia = mniejsza moc wyjściowa)
  • prąd statyczny: 0,85 mA
  • tryb: Fast USB
  • wskaźnik ładowania: (LED)
  • gniazdo wyjściowe: USB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Cytat

moje pytanie jest nastepujace czym to z dynama podlaczyc do przetwornicy i jak zeby dzialalo

Dlaczego bierzesz się za coś o czym nie masz pojęcia? I jeszcze do chińskiego dynamo i "przetwornicy" za dychę chcesz kilkadziesiąt razy droższy telefon podłączać? Co w sytuacji chwilowego spadku napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A z skąd wiesz że niemam pojęcia pytam tylko jak to podłączyć jakim kablem najlepiej. Jesli chodzi o spadki i wzrosty napiecia użyje stabilizator. Jesli chodzi do czego podłącze to na pewno nie będzie to telefon, a powerbank. To że chińskie nie znaczy że musi być złe a takie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytat

A z skąd wiesz że niemam pojęcia pytam tylko jak to podłączyć jakim kablem najlepiej.

Kabel wisi na słupie energetycznym lub jest zakopany w ziemi.

Cytat

Jesli chodzi o spadki i wzrosty napiecia użyje stabilizator.

Kondensatora potrzebujesz, a teoretycznie to dwóch

Cytat

Jesli chodzi do czego podłącze to na pewno nie będzie to telefon, a powerbank

A co wpisałeś w nazwie tematu?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale z czym masz problem? Podłaczasz + z dynama do Uni+ przetwornicy, a GND do drugiego zacisku.
Niczym więcej bym się nie przejmował. Przetwornica pewnie ma stabilizacje i jest zabezpieczona na takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W nazwie wpisalem do telefonu lub powerbanka ale najprawdopodobniej bedzie to tylko do powerbanka z tego co sie orientuje akurat ta przetwornica stepdown powinna wystarczyc bo ponoc wlasnie to zabespiecza. Dzieki JWO za informacje o to mi chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...