Skocz do zawartości

[Blat do korby] Ultegra R8000 50T


bastard83

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy szuka blatu do korby Shimano Ultegra R8000 50 zębów, nigdzie nie ma jej dostępnej. Blat 34T już kupił. Macie jakieś lepsze dojście?? A może jest jakiś zamiennik, który mógłbym mu polecić? Jeżeli dobrze się rozeznałem to chyba nie ma blatu 48T do R8000, tylko 50T i od razu 46T. Jeżeli tak to już chyba za duży skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znajomy szuka blatu do korby Shimano Ultegra R8000 50 zębów, nigdzie nie ma jej dostępnej.

To prawda i w zasadzie wyczerpuje temat. Możesz zamówić najlepiej w czymś dużym typu bikediscount i poczekać na dostawę.

Jako zamiennik możesz tam wsadzić blat r7000 jest jeden na allegro za 370zł albo r9100 który znajdziesz w centrumrowerowym za 750zł. Albo kupić po kimś używany - blat ciężko zajechać latami służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę dziwi mnie że już zaorał korbę. Przed ostatnim  Harpaganem czyścił łańcuch, umył go i okazało się że rolki były luźne. Na rajdzie ponoć musiał (nie jechaliśmy razem) jechać na mniejszym blacie bo nie mógł normalnie jechać. Więc wymieliliśmy już prędzej zamówione łańcuch i kasetę ale dalej łańcuch przeskakuje na korbie. 

Może korba padła bo to jest gravel, jeździ w piachu i błocie (Wanoga, Pomorska500, Harpagan itp) itp, a szosa to jakieś 10%. Zrobił na nim nie więcej niż 10 kkm, dokładnie nie wie, nie ma licznika.

A czym się różnią R7000 i R9100 oprócz ceny. Bo to jest dwukrotna różnica w cenie. Czy warto tyle dopłacać? Korba będzię używana w warunkach w/w i nie jest to jazda na czas. Zresztą on ma szosówkę właśnie na triathlon, a gravel ma być do cięższej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie warto dopłacać do zębatki r9100

Cytat

Przed ostatnim  Harpaganem czyścił łańcuch, umył go i okazało się że rolki były luźne.

Jechaliście harpagana z na rowerach z korbami na szosowych przełożeniach?

PS. ja go tylko biegłem ;)

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem TR50 na rowerze krosowym, a w zasadzie trekingowym bez błotników, to mój jedyny rower. Natomiast kumpel (TR100) ma Stevensa chyba Strada 1000, oryginalnie był z prostą kierownicą ale została zamieniona na baranek, kupował go jako gravela. Nie wiem jaką ma szosę.

A ten blat R7000 to pasuuje plug&play, bez żadnych kombinacji?

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak blat od r7000 jest mechanicznie identyczny - różni się kolorem.

Za czasów jak ja brałem udział w tej imprezie to była jedna opcja - 200km (tyczonych po mapie w linii prostej, czasem po środku był wąwóz albo jeziorko, więc realnie wychodziło z 10% więcej) z limitem 12h. Pamiętam że do edycji nr. 20 (chyba 20 - gdzieś mam jeszcze dyplom) na rowerze w czasie 12h zmieściło się... 4 osoby (łącznie przez 10 lat udało się to czterem ludziom). Dlatego biegłem - łatwiej było stówkę na piechotę pyknąć.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...