Skocz do zawartości

[Rower Cross?] Do 3500zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukam roweru typu Cross, bo chyba najbardziej mi przypadł do gustu, trasy głównie ścieżki rowerowe asfalt?(pod cardio)(w celu drobnej redukcji) Od czasu do czasu może jakaś trasa do 100km,

95 kg /188cm

Jest coś wartego uwagi w tym budżecie?

Dodam że to będzie mój pierwszy rower taki na poważnie, wcześniej jeździłem MTB z szerokim laczkiem i trasy 60km byly lekko męczące.

Cross to takie połączenie trochę szosy i bardzo lekkiego terenu tak?

Z góry dzięki za odpowiedzi, dodam że kompletnie się nie znam na przełożeniach, napędach, amortyzatorach... Wiem jedynie tyle że powietrzny jest dobry.

Pozdrawiam

Edit 1: Dodam że rower jest mi potrzebny głównie pod robienie wysiłku fizycznego, ponieważ siedzę w innym sporcie gdzie wytrzymałość gra kluczową rolę, a z drugiej strony chciałbym trochę pozwiedzać jakieś nie dalekie mieściny, tak jak pisałem głównie asfalt. Ale może jakaś utwardzona droga też by się znalazła.

 

 

Edytowane przez Adames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, radko10 napisał:

Tak z ciekawości zapytam w jakim to innym sporcie "siedzisz" ? I co to jest szeroki laczek?

Sporo boksuje, sorry za określenie szeroki łączek, przyzwyczajenie z auta. Była to jakaś opona taka w teren z mocnym bieżnikiem, jak dla typowego górala, nieco szersza niż inne. Nie znam się na tyle aby wskazać typ opony.

40 minut temu, Mihau_ napisał:

Riverside 920

Jest jakaś różnica pomiędzy crossem a trekkingiem? Riverside widzę że jest trekkingowy? Ale nawet mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii może i jest, w praktyce każdy nazywa co chce i jak chce

Ogólnie to nic lepszego za taką kasę nie kupisz, ten rower ma wszystko to co powinien, przyzwoite koła, porządny napęd i powietrzny widelec (o czym u innych producentów za taką kasę możesz zapomnieć). Chyba bym to nawet rozważał w kategoriach "okazji" w jakie do końca nie wierzę😁

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie bardziej skupie się na tej 920, a pytanie z innej beczki, jak spisują się gravele względem crossów? Bo nie ukrywam że coś mnie ciągnie do graveli, w sezon będę jeździł do miejscowości oddalonej o 35 km, może z dwa razy w tygodniu, czas dojazdu stoi chyba po stronie gravela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas dojazdu stoi przede wszystkim po stronie twojej nogi. Gravelem pojedziesz trochę szybciej ze względu na niższą pozycję - obniżysz pozycję na crossie to też sporo zyskasz. 

I najważniejsze - budżet. Za te 3500 kupisz przyzwoitego crossa a na przyzwoitego gravela potrzebujesz te 5500 (czy ile tam romet aspre 2 teraz kosztuje) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie - romet aspre 2 to najtańszy gravel, który ma wszystko co taki rower mieć powinien, sztywne osie, hydraulikę, typowo gravelowy napęd. Wszystko co tańsze jest zbudowane na bazie oszczędności i kompromisów. Aspre 1 ma najniższy możliwy, szosowy napęd shimano i mechaniczne hamulce. Po prostu zlepek tanich części, które były pod ręką żeby zrobić coś co można nazwać gravelem

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adames, widzę, że masz identyczny dylemat jak ja :) Rozważam między Tabou Gravo 1.0 (jest tańszy o 10% od Aspre 1, a ma te same komponenty) a Riverside 920. Na korzyść gravel przemawia bardziej sportowa pozycja, po jeździe próbnej czułem, że można na nim trzaskać kilometry i będzie przyjemnie, natomiast na plus riverside jest *stanowczo* lepszy osprzęt, ale jednak pozycja jest bardziej wyprostowana i nie czuć w nim tego "zacięcia" :D Znowuż gravelem ciężko mi sobie wyobrazić wyprawę z dzieciaki, powoli i bez pośpiechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że rzeczywiście mamy ten sam dylemat :D gravel przemawia do mnie właśnie pozycją, z ciekawości obczaje sobie temat tego tabou Gravo 1.0, w moim przypadku myślę że te 70km po asfalcie raz czy dwa w tygodniu pokonam szybciej sprawniej gravelem, pytanie czy bardziej komfortowiej

Edytowane przez Adames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Mihau_ napisał:

W dużym skrócie - romet aspre 2 to najtańszy gravel, 

Umknęła mi gdzieś twoja odpowiedź, w takim razie zostaje mi albo dozbierać do aspre 2, albo wybrać 920, po twojej opinii a widzę że wiedzę masz grubą o rowerach, odpuszczam sobie aspre 1 i Kross 1. 

Jeszcze raz dzięki,

Gdyby przyszła ci na myśl jakaś alternatywa dla riversida 920 to chętnie sprawdzę, ciężko jest mi znaleźć rozmiar w 920 pod moje gabaryty, 190cm i 98kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...