Skocz do zawartości

[łańcuchy] Porównanie wyciągnięcia łańcuchów, napędy 12s Sram i Shimano


Semtex

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2023 o 01:55, TheJW napisał:

Jeżeli ktoś z Was chce mi zasponsorować napęd SRAMa, to Wam zrobię test porównawczy. Osobiście na to gówno nie wydam już ani złotówki. Kasety po 800 zł i więcej, łańcuchy ponad 200, a szajs pół roku nie wytrzymuje. 😵‍💫

No dokładnie z tą ceną, i to jest sedno problemu z RZYGAMem. Przynajmniej tym najtańszym, 12s z 10ką czyli GXem vs najtańsze takie Sheetmano, czyli Deorka gdzie mam porównanie. Już nie wspominając, że w analogu mi się szybciej łańcuch GX wyciągnął (zmieniony w oststnim momencie na X01) niż Deorka w elektryku! Uwzględniając więc, że łańcuch i kaseta Deorki są trwalsze, to jeszcze za GXa sobie winszują dokłądnie 3 x więcej w zestawie z przerzutką !!! - gdzie tu sens, zwłaszcza w ebajku? Ja nie zauważam też jakiejś znaczącej różnicy w działaniu, choć napędy mam pomieszane, bo w ebajku manetka GX ze względu na singleclick z full Deorką na tyle, a z GXem/X01 na tyle w analogu manetka XTR ze względu na dużo większą ergonomię/ możliwości zmiany biegów. No i te nonsensownie stopniowane nowe kasety RZYGAMa 10-52. Ten przeskok na końcu to musieli długo nad tym barany myśleć, no i wymyślili, że będą o 1 ząbek lepsi, geniusze.

Ale by nie było że jestem jakimś fanatykiem jednej czy drugiej firmy, i abstrachując od absurdalnych cen, to muszę przyznać, że te nowe elektroniczne przerzutki z zabudowaną baterią bez żadnych kabelków to fajny pomysł. No i ten zwalony z Sheetmano sprzed 20 lat, ale udoskonalony pomysł z nowymi kasetami/łańcuchami które pozwalają na zmianę w obie strony tylko po przeznaczonych do tego rampach też fajne rozwiązanie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^^

Ja pierdziu, a co ja napisałem, że aż sam się zacytuje poniżej? Papuga jesteś czy nie rozumiesz sformułowania "udoskonalać pomysł"? 🙃

W dniu 2.01.2024 o 13:42, Mentos napisał:

 No i ten zwalony z Sheetmano sprzed 20 lat, ale udoskonalony pomysł z nowymi kasetami/łańcuchami które pozwalają na zmianę w obie strony tylko po przeznaczonych do tego rampach też fajne rozwiązanie.

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...