Skocz do zawartości

[rower 24/26"] lekki, sztywny widelec,


rmk83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Jestem na etapie poszukiwania roweru dla syna. Siedmiolatek, 132cm wzrostu, przekrok 62cm. Zależy mi na jak najlżejszym, sztywny widelec, biegi raczej cynglowe niż obrotowe. Młody przymierzał się do Puky 24 LS pro i do Treka Wahoo 24". Oba wydają się świetne, waga w okolicach 9kg. Jest jedno ale, będą one chyba dobre na jeden rok. Na teraz te ramy są idealne ale w przyszłym roku mogą być już za małe patrząc na to jak syn mi rośnie oraz to jak wygląda jego sylwetka na wspomnianych wyżej modelach. Oba kosztują w granicach 2500zł i trochę nie uśmiecha mi się wydawanie tej kasy na jeden sezon, co prawda będzie później na nim jeździł młodszy syn (obecnie 2 lata) ale to i tak jakoś mi się nie kalkuluje. W jednym ze sklepów młody przymierzył się do Treka Marlina 26" rama xxs i byłem zaskoczony tym, że na najniższym ustawieniu sztycy jest w miarę ok. Z tym, że sam rower jest stanowczo za ciężki, 2x8, koła 2.2, amor i hydraulika robi swoje a synowi na chwilę obecną to zupełnie zbędne rzeczy. 

Używek w sensownych cenach jak na lekarstwo, z wiadomych względów generalnie jest problem z dostępnością. W co celować, ktoś pomoże? Kto jeszcze robi ramy xxs, 26" ale na sztywnych widłach i bez udziwnień? Budżet na rower ustaliłem na +- 2500zł, im mniej tym lepiej.

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwko dobieraniu rozmiaru "na za 2 lata", ale możecie się przymierzyć do Wahoo 26. Można zmienić mostek na krótszy i z większym wzniosem o ile chodzi o małą korektę. 

Popatrz na KUbikes - robią wszystko pod dzieciaków i młodzież 🙂

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdecydowanym przeciwnikiem kupowania "na za 2 lata" ale szukam po prostu optymalnego rozwiązania dla syna. Najlepszą opcją wydaje się kupno używki 24" w tym roku a zimą/wiosną przyszłego roku nabycie 26". Z tym, że z używkami na olx czy też allegro lipa, praktycznie nie ma nic sensownego jakość/cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem identyczny temat. Zawodnik 6 lat, wzrost 130 cm. Wymagania: rower 24', sztywny widelec, napęd 1x, hamulce v-brake, w miarę lekki.

Mega fajną opcją w rozsądnych pieniądzach okazał się Amulet Tomcat, ma to wszystko co wyżej wymieniłem, waży ok 8,5 kg wygląda moim zdaniem bardzo ładnie. Jako estecie trochę przeszkadzają mi niewygładzone spawy. Sam rower sprawia wrażenie bardzo solidnie złożonego, nie czuć, żeby gdzieś mocniej zaoszczędzono.

https://allegro.pl/oferta/rower-amulet-tomcat-24-lekki-aluminiowy-11838155248

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda ok, specyfikacja również ale kierownica zespawana z mostkiem? Chyba pierwszy raz widzę takie rozwiązanie. Gdybym chciał ją podnieść za pomocą adaptera lub dać regulowany mostek to nie ma takiej opcji, tylko zmiana kierownicy. Dziwne trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa zintegrowany kokpit 😄 Mostek jest bardzo krótki, co w przypadku mojego syna jest ok, bo widzę, że rower jest póki co minimalnie za duży (syn ma 130 cm wzrostu).

Jak już na tyle dorośnie, że mostek będzie za krótki, to mam całą skrzynie klamotów (w tym mostek o regulowanym wzniosie) i bez problemu da się to podmienić. Jak komuś nie podpasuje mostek w nowym rowerze, to i tak musi kupić nowy. Dochodzi więc koszt samej kierownicy, a to poniżej 50 zł - więc to raczej nie powinno być jakimś wielkim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@bercov Czy ten Amulet ma możliwość zamontowania bagażnika z tyłu? Przyglądam się ramie i nie za bardzo widzę tam mocowania, możesz potwierdzić? Poza tym ten rower w stosunku jakość/cena wydaje się bardzo sensowną propozycją, dużym problemem jest tylko brak możliwości przymiarki, w Poznaniu i okolicach nie występuje. 

Młody jeździł dzisiaj Orbea MX 24, świetna rama, w miarę lekka. Ale za 2200 otrzymujemy siedmiobiegowy altus z tyłu, hamulce no-name i kendy 2.2, które do jazdy miasto/szuter/las raczej średnio się nadają. Pojeździł również Woom-em 5, który o dziwo się trafił w sklepie ale okazało się, że z wyglądu mu się zupełnie nie widzi (mi również) i generalnie nie podzielam ochów i achów na jego temat. 

Szukamy dalej, temat otwarty więc za wpisy z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik po to aby mógł jeździć z sakwami i przewieźć trochę swoich gratów na rodzinnych wyprawach. Na co dzień oczywiście jest/będzie zdjęty. Co do Woom'a, po prostu nie zrobił na żywo na mnie dobrego wrażenia. Trek Wahoo wydaje się o niebo lepszym rowerem w porównywalnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik po to aby mógł jeździć z sakwami i przewieźć trochę swoich gratów na rodzinnych wyprawach. Na co dzień oczywiście jest/będzie zdjęty. Co do Woom'a, po prostu nie zrobił na żywo na mnie dobrego wrażenia. Trek Wahoo wydaje się o niebo lepszym rowerem w porównywalnych pieniądzach.

Edit: temat do zamknięcia. Właśnie kupiłem w bardzo dobrej cenie używkę Kellys Kiter 30. Tak wiem, nie to o czym pisałem ale w miarę lekki jest, sztywny wideł ma. Wymienię młodemu tylko gripy i jak znajdę jakąś używkę to zmienię koło aby wstawić kasetę i dać triggery. Cenowo i tak świetnie a w przyszłym roku jest duże prawdopodobieństwo, że będzie już 26".

Dzięki za wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...