Skocz do zawartości

[wybór] Merida Silex czy Fuji Jari


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nowy rok, nowe pomysły na zmianę roweru. :)

Przesiadając się z MTB użytkowanego rekreacyjnie, szukam roweru ze zrelaksowaną pozycją. Wcześniej dowiedziałem się, że taką oferuje Merida Silex. Znalazłem jednak też różne rekomendacje Fuji Jari. Widzę, że Merida i Fuji miewają odpowiedniki (Silex 200 i Jari 2.1, Silex 700 i Jari 1.1).

Pytanie 1: Czy w przypadku Jari mogę liczyć na podobną pozycję, co w Silex, czy raczej będę już bardziej "leżał"?

Pytanie 2: Jakie rozmiary Silex i Jari powinienem rozważyć dla 185cm?

Pytanie bonusowe (nie padnijcie ze śmiechu): czy któryś z nich lepiej nadaje się do (a) fotelika dziecięcego, (b) przyczepki?

Jeśli to coś zmienia, to:

  • gładkich dróg niewiele,
  • raczej ścieżki leśne, polne, asfalt złej jakości, szuter,
  • (taktak, doczytałem za i przeciw graveli; mam kaprys, chcę spróbować coś innego)
  • kilkadziesiąt kilometrów z rodziną,
  • obładowany zazwyczaj, ale nie na maksa.

BARDZO dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na jari będziesz miał w miarę wyprostowaną pozycję jak na rower tego typu a na silex będziesz siedział jak na krześle (jeśli zastosowałbyś się do sugestii producenta co do doboru rozmiaru)

2. Zmierz przekrok

3. Zależy od sposobu montażu fotelika, jeśli miałbym strzelać w ciemno to jari ze względu na dłuższą podsiodłową. Współczesne przyczepki montuje się do osi więc bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku jednak zainteresował bym się Silexem. Osobiście uważam że jest to bardzo udany rower, bardzo uniwersalny.  Bardzo trudno znaleźć opinie użytkownika który był by niezadowolony. 

Bardzo dobrze sobie radzi w terenie, a dzięki dolnemu chwytowi możesz śmigać po szosie. 

Opinia że trekking był by lepszy od silexa jest delikatnie mówiąc wprowadzająca w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...