Skocz do zawartości

[2000-3500] Jaki full do dirtu i Street?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chcem sobie sprawic fulla do dirtu, ale nie stać mnie na jakiegoś dartmoora shine, czy innego canyona 720, a wiele innych fulli do dirtu nie ma. Poprzedni rower (kellys whip 10) ktorego mialem do dirtu mi pękł 😕 więc uznalem ze nie ma co kupować znowu hardtaila, tylko moge się rozejrzeć za czymś ciekawszym, no i właśnie myślałem nad tymi starszymi big hitami, zamieniłbym zawieszenie na 100/120 mm zrobil singlespeeda itp. Ale mam pytanie czy może ma/miał ktoś doświadczenia z takim rowerem, oraz jak on skacze, albo może jakiś inny taki rower? Może kona stinky czy cos takiego. No i jeszcze jak sobie radzi w streecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mogę poszukać tez rozmiaru S albo wogole czegoś mniejszego ale nie widziałem, chodzi mi też o geometrię, czy to jest wogole skoczne, a i tak super ciężkie nie są jka dla mnie bo mój poprzedni rower ważył prawie 14 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są skoczne - a przynajmniej nie przy małej prędkości. 

Ramy FS do dirtu to malutka nisza, więc ciężko kupić coś tanio. Ze starszych jest Dartmoor Shine, NS Soda Slope, może coś takiego uda Ci się znaleźć. I do takich ram możesz dać widelec 100mm. 

Jak nie uda Ci się znaleźć to po prostu zmień ramę HT którą masz/miałeś. Nie wszystkie pękają, nawet katowane latami. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do tej ramy co miałem, to nie mam problemu bo wytrzymała serio dużo, ale już po prostu po czasie osłabła i peknela. A że dartmoor shine jest skoczny to wiem, tylko że no właśnie budżet mnie trochę ogranicza. A ma mkze ktoś jakieś doświadczenia z tym NSem? Bo znalazłem teraz na olx jakiegoś za 3000 więc jeśli skacze to bym się chyba zastanowil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie boisz się kombinowania - swego czasu Specialized oferował SX-Traila w konfiguracji SX - tzn z nieco krótszym damperam, jako ramę do slopa. Było to pasowane do amora ~100mm dzięki czemu miało niższy suport i było bardziej skoczne. Formalnie - powinno się zwykłego SX-Traila skonwertować do SX właśnie przez zamianę dampera, ale musiałbyś sprawdzić temat dokładnie.

 

EDIT: Foto roweru.IMG_7765_2048x2048.JPG?v=1454630473

Edytowane przez uzurpator
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wydaje się spoko ale tylko jeden jest teraz na sprzedaż i to na allegro lokalnie, no i trochę mocno wykracza poza budżet (kosztuje 5400) więc chyba poczekam na coś ciekawego albo kupie teraz jakiegoś ns soda bo tanie są w miarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, to zmienia cała sytuację bo soda SLOPE juz taka tania nie jest za taka cenę to wolę sobie shinea kupić. I chyba właśnie tak zrobię, kupię jakis z tych starszych modeli przed liftingiem. Albo kupie sama ramę i sam złożę rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...