Skocz do zawartości

[5000-9000] Octane One/Siskiu D5/Rift Zone 1/Stance 29 2/FUJI Rakan 29


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w wyborze fulla z górna granicą cenową 9000zł. Szukam roweru który będzie głownie do jazdy po leśnych ścieżkach i singlach.

Szczerze mówiąc zacząłem już się gubić w specyfikacjach jak i przełożeniu ceny do jakości. Wybrałem parę modeli które zwróciły moja uwagę, ale nie jestem w stanie stwierdzić który z nich jest wart swojej ceny. Stąd tez liczę na Waszą pomoc. 

https://allegro.pl/oferta/rower-trail-fuji-rakan-29-1-5-r-17-m-11494503645

https://allegro.pl/oferta/rower-octane-one-omg-29er-trail-endur-rozm-l-11808658279

https://allegro.pl/oferta/rower-polygon-siskiu-d5-bezowo-bordowy-2022-l-11261139858

https://allegro.pl/oferta/rower-marin-rift-zone-1-29-m-11847131972

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-mtb-giant-2021-stance-29-2-r-l-10946758151?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=NThlYmE5YTktMTI0Yi00YjkyLTkyOGYtMzc0NTJkNWYwYjBiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b63df25a-763f-4275-b34d-fc993141babb

 

A może w ogóle powinienem zwrócić uwagę na coś czego tu nie zamieściłem. Bądź też szukać jakiejś konkretnej używki, chociaż tych to jest masa na OLX i wśród nich czuje się jak dziecko we mgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli pisząc leśne ścieżki? Bo jeśli to o takie zwykle ścieżki chodzi, to myślę że nie ma co przesadzać z ceną. Doprecyzuj trochę.

Edit: no i jeszcze do czego ten rower ma służyć? Dojazd do pracy, po prostu dla zajawki itp?

Edytowane przez Sobota1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower głównie do zabawy na singlach, jak i takich typowych wycieczek w las i teren. Do tej pory jeździłem na Krossie level a3. Chce czerpać większą przyjemność z jazdy, plus rozwijać jakieś tam umiejętności. Stąd też chęć kupna jakiegoś fulla. Być może, podane propozycje nie są optymalne, ale właśnie dlatego zwróciłem się o pomoc na Forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę że siskiu d5 będzie najlepszym wyborem i przy okazji nie oproznisz portfela 😀 co prawda na d5 nie jeździłem, ale na d7 tak i było fajnie

Edit: a jaki masz wzrost, wagę? Bedize łatwiej dobrać rower

Edytowane przez Sobota1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten d5 najbardziej przystępny cenowo, natomiast ciężko jakieś recenzje na jego temat znaleźć. Widziałem na temat d7 i w sumie jest chwalony. Chciałbym, żeby teoche posłużył i w miarę lapania większej zajawki nadal był wystarczający. 

Wzrost 178cm, waga 75kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D5 i d7 to prawie to samo, ale mocno się różnią specyfikacja. Ze recenzji nie ma to tak średnio, bo są, ale tylko po angielsku. Sądząc po częściach, to trochę wytrzyma, jedynie na amortyzację bym uważał, która może nie radzic sobie dobrze na hardcorowych ścieżkach. Można też się zastanowić nad Dartmoorem bluebirdem - https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/trail-275-fs/dartmoor/bluebird-evo-275-1 

Tu płacisz troche więcej, ale dostajesz serio dobry osprzęt który wytrzyma o wiele więcej niż ten polygon

I jakby co patrz raczej tylko na rowery 27,5 M albo 29 S

Edytowane przez Sobota1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie różnica w cenie jest nieduża, więc faktycznie zwrócę jeszcze uwagę na Bluebirda. 

Jak jeszcze rozumiem rozmiar 27,5 M, tak nie rozumiem 29 S, czy Ska czasami nie będzie zdecydowanie za mała? Wiem, że te rozmiary to rozmiar rozmiarowi nie równy i zależy od producenta, ale sądziłem, że pod mój wzrost to coś z przedziału M/L. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polepiony napisał:

Wzrost 178cm, waga 75kg 

Ja bym patrzył na M.


Fuji Rakan - waga 16,3kg serio? Co on ma ramę ze stali? Poza tym to ujdzie ale 16kg?

Octane - w sumie ujdzie.

Siskiu D5 - co to za badziew? amor XCM w fullu? I to jeszcze na QR, weź to teraz wymień na coś lepszego...

Marin - ujdzie. Ale rama 15,5 to coś nie bardzo jest M.

Giant - też ujdzie, teoretycznie jest najlżejszy ale to L. Może być za duży ale nie musi.

Dartmoor - fajne rowery i zawsze ciężkie. Zwróć też uwagę, że tam nie ma miejsca na bidon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sobota1 napisał:

patrz raczej tylko na rowery 27,5 M albo 29 S

Rozmiar koła nie ma znaczenia

 

25 minut temu, kipcior napisał:

Marin - ujdzie. Ale rama 15,5 to coś nie bardzo jest M.

Pewnie ktoś przeliczył tylko podsiodłówkę na cale, ale jeżeli to M-ka jak na zdjęciach to dla autora w sam raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, polepiony napisał:

nie chciałbym wydać kasy na cos co nie jest jej warte. 

Przy dzisiejszych cenach to trudno powiedzieć co jest ile warte. Zwyczajnie wszystko wydaje się zdecydowanie za drogie.

Jak używane to powinny być lepsze niż nowe w sensie osprzętu, albo takie same tylko taniej. Czyli np jak podlikowałeś Gianta Stance to używki szukałbym Gianta Trance, bo to wyższy  i lepszy model. Oczywiście występuje w 153 wersjach ;) I przy używce licz się z tym, że zostawisz z 1000 zł w serwisie i to jest normalne.

Najważniejsze w fullu jest zawieszenie. I tak ma być amortyzator najlepiej na oś boost 15x110, bo to jest aktualny standard. A nie ma być QR 9x100. Tzn. sam taką mam i działa ale to po prostu za stare rozwiązanie jest i nie kupuje się roweru z czymś takim. No chyba, że tanio ale wtedy niech to ma sensowny amor, a nie prawie najtańszy paździerz XCM jak to Siskiu D5.

Sam amor najlepiej jakiś Rock Shox ale to nie znaczy, że to jedynie słuszny wybór. Modeli jest dużo, co jeden to droższy i do tego te same modele są w różnych wersjach. A co, nie może być za łatwo. Np.  wersja Silver i Gold, jak masz wybór to bierz Golda. 
Fox każdy jest ok ale będzie drożej w serwisie, Suntour też jest ok, chyba że ma trzyliterową nazwę na X to wtedy nie. Jest jeszcze parę innych.

Reszta, jak napęd to kwestia preferencji. Hamulce, koła i opony fabrycznie prawie zawsze są kiepskie właściwie niezależnie od marki. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam podobnego roweru i tez na wzrost 178cm tylko 83kg wiec skorzystam i się podłącze z tych co kolega wstawił osobiście wybrał bym marina długo nad nim myślałem ale stwierdziłem, że będzie jednak używka trance może trochę przez sentyment bo miałem takiego jeszcze na 26" ale tak sie zastanawiam nad rozmiarami bo polecacie M lub 29" S ja tranca miałem M na 26" i sztyca prawie max wyciągnięta teraz szukam L ja wiem ze to zupełnie inna geometria ale nie sądzicie ze jednak L będzie lepsza od M (chodzi konkretnie o gianta trance 27,5 ( w marinie tez bym sie zastanawiał między M/L)

Edytowane przez Dizmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...