Skocz do zawartości

[wideo,film] Platforma do udostępniania filmów, wideo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy znacie jakieś inne platformy do udostępniania filmów poza youtube? Jakie są wasze doświadczenia z nimi związane?

Filmy chciałbym umieszczać sporadycznie, raczej parominutowe. Jednak chciałbym je udostępniać raczej znajomym czy rodzinie, zarówno wysyłając linka jak i np na kompie czy smartfonie.

To bardziej forma na archiwizację niż dzielenie się z całym światem choć całkowicie tego nie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest opcja filmów prywatnych, do których dostęp mają tylko ludzie którzy otrzymają link.

Dailymotion, Vimeo.

Możesz też założyć Chmurę i po prostu nadawać dostępy.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uniknąć youtube, takie moje zboczenie.

Co do chmury, czy można na niej przeglądać filmy. Napisałem że chodzi też m. inn. o archiwizację a nie w formie plików lecz właśnie filmów. Znalazłem coś takiego jak d.tube. Macie jakieś doświadczenie. 

 

Vimeo jest płatne.

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to plik. Ale chciałbym go udostępnić go z podobnej formie co właśnie youtube, vimeo i inne. A nie w formie pliku do pobrania. Trochę ta "archiwizacja" tu namieszała. 

Bardziej chodzi o udostępnienie filmu do obejrzenia. Jednocześnie te filmy (wiadomo że już po kompresji) będą nazwijmy to "zarchiwizowane".

 

T

3 minuty temu, MikeSkywalker napisał:

Dropbox, Dysk Google, OneDrive Microsoftu. Czyli duzi gracze, archiwizacja w chmurze, materiały można udostępniać. Kwestia tego której firmie ufasz, skoro do Google jesteś uprzedzony. Ja byłbym bardziej bezpieczny o dane właśnie u nich niż na jakimś "d.tube".

Wolałbym uniknąć tych firm, jakoś nie mam zaufania do wielkich firm. Tak po prostu. Hostingu też nie mam w home, ovh czy nazwa. Ale to też nie jest tak że mi się klawiatura zawiesza jak szukam czegoś w google. Po prostu jak mam możliwość korzystam z alternatywnych opcji a nie głównego nurtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o zaufaniu. Zaufania do Google nie masz, ale już do jakiegoś dziwnego serwisu, założonego przez nie wiadomo kogo już tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś takim świadomym użytkownikiem internetu to postaw własny serwer i masz pełną kontrolę.

A tutaj masz listę alternatyw YT:

https://www.purepc.pl/top-10-serwisow-alternatywnych-dla-youtube-czyli-gdzie-ogladac-materialy-wideo-jesli-yt-nie-spelnia-naszych-oczekiwan

Ciekawy wycinek z recenzji DTube (nie wiem czy prawdziwy):

Cytat

Kolejną unikalną cechą Dtube w porównaniu z innymi takimi platformami jest to, że po przesłaniu przez użytkownika filmu na swój kanał nie można go edytować ani też usunąć.

 

Edytowane przez grabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, a jeżeli ktoś ma, to raczej nie w celach do jakich Ty chcesz tego użyć. Takich serwisów się używa jak chcesz wrzucić jeden filmik i zapomnieć, a nie archiwizować dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...