Skocz do zawartości

[korba] napęd 1x9, pytanie o korbę i zębatkę


miko93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

postanowiłem złożyć na bazie starej ramy z crossa rower - ulep, którego nie będę bał się zostawić na kilka godzin na mieście. Traktuję ten 'projekt' w dużej mierze jako możliwość nauki różnych okołorowerowych rzeczy, ale jako że początki bywają trudne naszły mnie różne wątpliwości w temacie wyboru korby, która będzie pracowała w napędzie 1x9. Decyduję się na taki układ ponieważ razem z ramą zostało mi tylne koło z kasetą 9 rz. Poza tym nie chciałem ładować do roweru przedniej przerzutki - im mniej ruchomych elementów tym lepiej i taniej.
Posiadam korbę FSA tempo adventure zdjętą z innego roweru i początkowo myślałem, żeby odkręcić mały blat i użyć właśnie jej, jednak obawiam się, że to może nie zadziałać. Producent pisze, że to korba przeznaczona do napędów 10/11, poza tym nie ma ona blatu narrow wide. Czy ta korba ma jakąkolwiek szansę zadziałać w układzie 1x9, czy może szybciej i taniej będzie mi zapolować na jakąś używaną korbę na olx/allegro? A może wystarczy kupno samej zębatki NW? Niestety przeglądając oferty ciężko jest znaleźć coś pod tę korbę (110 bcd, mocowanie na 5 śrub) w dobrej cenie, więc zacząłem też rozważać poszukiwania innej korby.
Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w takim druciarstwie i jednak jest szansa, że to pojedzie.

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić jakąkolwiek korbę 9,10 lub 11 rzędów, 3 rzędową (MTB lub trekking), odkręcić blaty a w miejsce środkowego wstawić zębatkę narrow wide. Dobrze żeby miała BCD 104 wtedy najłatwiej kupić zębatki. Jak najbardziej może być używana z zajechanymi blatami - i tak nie będą Ci potrzebne. Oczywiście zwróć uwagę na to czy blaty się odkręcają - są korby które mają je nitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie zębatki z Ali wyjdzie tak czy siak chyba najkorzystniej finansowo, poza tym wydaje mi się to też najprostszym rozwiązaniem. Dzięki za linka. Widziałem tego Gary'ego Fishera, fajny projekt, ale nie czuję się na siłach, żeby aż tak rzeźbić.
Upewnię się, że w ramie zmieści się zębatka 38t i może jeszcze dzisiaj zrobię zakupy, bo na przesyłkę trzeba będzie chwilę poczekać.
Dzięki za pomoc, może ktoś jeszcze będzie mieć jakieś ciekawe propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...