Skocz do zawartości

[przemarzanie kolan] Zabezpieczenie kolan od zimna


Rekomendowane odpowiedzi

Do pracy dojeżdżam rowerem w zwykłym ubraniu, w temperaturze do -5 C. Mam na sobie grube jeansy i buty sportowe trekingowe oraz grube skarpety. Poniżej zera zakładam grube jeansy z podszewką polarową i buty zimowe, ocieplane za kostkę (tzw. adidasy zimowe). Generalnie ubieram się tak, jak ubrałbym się na spacer, nie czuję chłodu w kolanach, z rzadka wieje mi po kostkach. Przeczytałem artykuł na blogu rowerowym o przemarzaniu kolan i nieco się zaniepokoiłem. Myślę, że te ocieplacze do kolan są dla ubioru rowerowego tzn. do ,,getrów" rowerowych. Czy ubieram się wystarczająco ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie marzniesz, to ubierasz się wystarczająco ciepło.

Ocieplacze są do każdego typu ubrania, kwestia czego się potrzebuje, czego oczekuje. Jak miałem blisko do roboty i jeździłem w zwykłych spodniach, to używałem pod spód. Teraz jak mam dalej, to wolę w dedykowanych jesienno zimowych.
Są różne ocieplacze, cieńsza lub grubsza lycra, jakiś cieplejszy materiał ale jeszcze nie polar, są też z membraną, która daje najlepszą ochronę przed wiatrem.

Odnośnie zdrowia, to nie wiem czy jest jakaś reguła. Jedni piszą tak, drudzy inaczej. Ja miałem problemy jak temperatura spadała poniżej 10C, inni jeżdżą w okolicach 0 bez jakichś super strojów i nie mają problemów.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę spokojnie do -5 a nawet i przy -10. Ale od około 2-3 na plusie jeżdżę w spodniach rowerowych dość luźnych, a pod nimi mam bieliznę termoaktywną(getry). A najczęściej na kolanach jeszcze ochraniacze miękkie które załatwiają sprawę docieplenia, a i chronią przy glebie. Więc niejednokrotnie wręcz kolana mi się pocą. Jeśli po jeździe nie czujesz że ci zimno i nie masz zimnych kolan to osobiście bym się nie przejmował. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...