Skocz do zawartości

[korba] Problem z lewym ramieniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Szanowni Forumowicze

Postanowiłem odkręcić korbę, w celu dokładniejszego przeczyszczenia, niestety natrafiłem na pewną barierę która uniemożliwia mi odkręcenie lewego ramienia, mianowicie, starł mi się gwint  w ramieniu, dokręcenie na siłę kluczem SuperB TB-6618 nic nie daje, w sensie wchodzi ale przy próbie dokręcenia drugiej śruby w celu wypchania ramienia, klucz krzywi się w zużytym gwincie ramienia i wypada. Prawe ramię z zębatkami normalnie wykręciłem niniejszym kluczem.

Czy istnieje jeszcze jakiś sposób żeby wykręcić lewe ramię beż użycia specjalnego klucza do ściągania korby?

Korba Shimano FC-TY301 48/38/28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go nie "wykręcisz" skoro rozwaliłeś gwint, możesz co najwyżej próbować zbić młotkiem ale małe szanse powodzenia.

Na początek pojeździłbym trochę bez śruby zabezpieczającej, powinno się poluzować i zejść. Jeśli się nie uda to zostają działania destrukcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mihau_ napisał:

Już go nie "wykręcisz" skoro rozwaliłeś gwint, możesz co najwyżej próbować zbić młotkiem ale małe szanse powodzenia.

Na początek pojeździłbym trochę bez śruby zabezpieczającej, powinno się poluzować i zejść. Jeśli się nie uda to zostają działania destrukcyjne

To nie dobrze, a z tym młotkiem to jak to mniej więcej ma wyglądać? W którą stronę zbijać? Od środka? nie mogę znaleźć nigdzie filmików demonstracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak nie chcesz kupować specjalistycznych narzędzi do tego użyj solidnego młotka oraz majzel(przecinak). Ustaw przecinak jak najbliżej mocowania korby i po woli uderzaj każdą ze stron. Możesz też użyć ściągacza trójramiennego . Dobrze przed demontażem będzie nagrzać korbę jakimś palinikiem lub opalarką na pewno to nie zaszkodzi.

Tu masz filmy które mogą ci się przydać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...