Skocz do zawartości

[5000] Szosa


Lanek88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym kupić mój pierwszy rower szosowy. Planuję wydać na niego kwotę około 5 000 zł. Zastanawiam się nad modelem EDR AF 105 z Decathlonu. Obecnie dostępny za 4999 zł. Czy to dobry wybór ? Będzie to moja pierwsza szosa. Obecnie jeżdżę na budżetowym rowerze crossowym, na którym pokonuje średnio 500km miesięcznie - przydałoby się coś lepszego zwłaszcza, że głównie pokonuje trasy asfaltowe. Mam 181 cm wzrostu, jak dopasować rozmiar ramy ? Jakie inne rowery polecacie w tym budżecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EDRa z Decathlonu . Jeśli nie masz parcia na hamulce tarczowe i wewnętrzne prowadzenie linek to rower spełni twoje oczekiwania. Na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Widzę że cena znowu poszła do góry w kwietniu płaciłem 4700zł a wcześniej był jeszcze tańszy no ale czasy mamy wiadomo jakie i ciężko z rowerami. Przy 182cm brałem L. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że EDR ma dosyć agresywną geometrie, więc przeskok z crossa może być drastyczny. To dobry rower w tym budżecie ale dobrze by było jakbyś wypożyczył go sobie na 2-3 dni i pojezdził jakieś dłuższe trasy bo znam sporo osób, które go kupiły i po tygodniu sprzedawały bo potrzebowały szosy endurance 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru to z tabelki na stronie wynika, że dla mojego wzropstu M, lecz dla 182 (1cm wiecej) już L, więc sam nie wiem. Niestety rower nie jest dostępny w sklepie w okolicy jak i nie ma możliwości jego wypożyczenia. Jedyna opcja to zamówienie go do sklepu i ewentualny zwrot.
 

9 godzin temu, Mihau_ napisał:

Mocno agresywne geo, na pierwszą szosę poszukałbym czegoś innego.

Masz jakieś propozycje, co mógłbyś polecić ?

20 godzin temu, Dawid29er napisał:

Mam EDRa z Decathlonu . Jeśli nie masz parcia na hamulce tarczowe i wewnętrzne prowadzenie linek to rower spełni twoje oczekiwania. Na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Widzę że cena znowu poszła do góry w kwietniu płaciłem 4700zł a wcześniej był jeszcze tańszy no ale czasy mamy wiadomo jakie i ciężko z rowerami. Przy 182cm brałem L. 

Niestety cena roweru wzrosła. Rok temu było to 4199, potem wzrost na 4699 i ostatecznie ustabilizowała się na poziomie 4999. Koledzy piszą o zbyt agresywnej geometrii, jakie są twoje odczucia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lanek88 napisał:

Koledzy piszą o zbyt agresywnej geometrii, jakie są twoje odczucia ?

Też przerzuciłem się z crossa .Nie miałem doświadczenia z rowerami szosowymi i w tym roku pokonałem trasę 260km na nim. Co do wygody poza oczywistymi bólami które wynikają  z wielogodzinnej jazdy na rowerze innych problemów nie stwierdziłem.

Godzinę temu, Lanek88 napisał:

Co do rozmiaru to z tabelki na stronie wynika, że dla mojego wzropstu M, lecz dla 182 (1cm wiecej) już L, więc sam nie wiem. Niestety rower nie jest dostępny w sklepie w okolicy jak i nie ma możliwości jego wypożyczenia. Jedyna opcja to zamówienie go do sklepu i ewentualny zwrot.

Przy rozmiarze L jedyne co zmieniłem to po pierwszej trasie 150km zaraz po kupnie przesunąłem delikatnie siodełko do przodu i z 3 razy zmieniałem wysokość sztycy.

Również zamawiałem na ślepo bo w kwietniu to ciężka sprawa żeby coś sensownego dorwać stacjonarnie.

@Mihau_

Ten Rose jest super tylko że na nasze wychodzi wychodzi ponad 6100 z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...