Skocz do zawartości

[tarcza/klocek] dziwny problem przy docieraniu


sznib

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Sprawa wygląda tak: zakup[iłem nowe tarcze (Sram Centerline). Z przodu zamontowałem nowe klocki metal Shimano, z tyłu używane półmetaliki Alligatora, które miałem ze starymi tarczami, żeby się nie zmarnowały, bo trochę ich jeszcze zostało. Wczoraj pojechałem docierać. Przód dotarł się elegancko po jakichś 2 km. Tył męczyłem z 10km i było kiepsko, musiałem silno cisnąć klamkę żeby zablokować koło. Dodatkowo po wciśnięciu dźwigni lekko odgłos ocierania klocka o tarczę nie był normalnie jednostajny, tylko przerywany. Na postoju zauważyłem że ślad klocków na tarczy jest tylko w wąskim zakresie na środku, a w domu po wymontowaniu klocków:

 

DSC3432.jpg

Także nic dziwnego że kiepsko hamowało, kiedy tylko taka powierzchnia klocków stykała się z tarczą.

Dziś zamontowałem do tylnego zacisku nowe klocki żywiczne i, tak jak z przodem, po ok. 2km się elegancko dotarło, klocki stykają się z tarczą na całej powierzchni, siła hamowania odpowiednia.

I tak mnie zastanawia, czemu taka sytuacja ze starymi klockami, kiedy ze starą tarczą działały jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to stare tarcze łapały głównie dół i górę klocka, a środek wycierał się słabiej. Nowe tarcze zaczęły wycierać klocek tam, gdzie było go najwięcej. Weź papier ścierny i na płaskiej powierzchni poprzecieraj te klocki tak, aby je wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...