Skocz do zawartości

[Zdechłe Baterie Rowerowe] Różni producenci, różne pojemności.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam, 

Jak wiadomo rower elektryczny ma całkiem pokaźny akumulator który pokaźnie kosztuje. Jak to często bywa, aku padają. Przyczyny są różne, najczęściej zalanie. Nie wiem jak to sie odbywa w polsce ale tu na fiordlandzie, jak klient dostane nową na gwarancji stara mimo że ma np 2 tyg leci na szrot. 

Dziś rozebrałem sobie taką boschowską czterysetkę. Faktycznie ma ślady korozji na elektronice, dostała sie woda bateria umarła. Jednak same ogniwa, to co jest najważniejsze są sprawne, mierzyłem napięcia to bateria ma na końcu 40V co oznacza ze jest niemal w pełni naładowana. 

I teraz pytanie, czy waszym zdaniem warto coś z tym zrobić ? Można z tego zrobić ... ja wiem z 10 powerbanków, można kupić elektronikę do samoróbki, no opcji jest kilka, pytanie czy warto.

https://drive.google.com/drive/folders/17Snv-ocJ245B9r67cdsAW3opclDTPenx

tak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zużyc te ogniwa do zrobienia pakietów na sprzedaż. Jeśli są ok to najdroższy komponent masz za fri. To często tysiące złotych. Jeśli możesz je rozdzielić by użyć to zastosowanie w nowych pakietach plus zwykły bms bez całej śmiecioelektroniki. 

Za bms zapłaciłem 150 zł. Do tego kabel wyjściowy,  wtyczka i rękaw termokurczliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Aku jako aku do boscha chyba nie wchodzi w grę, bo czytałem ze to jest zrobione podobnie do produktów japka, mała ingerencja i układ sam siebie niszczy, czyli jak układ wykryje próbę ingerencji, np odłączenie przewodów, celem wyjęcia układu, automatycznie się udupia. Nie wiem czy to prawda. Dodatkowo bosch ma mocno rozbudowany update, mieszanie w elektronice mogło by spowodować ze materia i tak by nie działała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej tej baterii jest pewnie 40 ogniw połączonych w pakiet 4p10s. Ich koszt to realnie ok. 450-600zł , więc określenie grube tysiące to lekka przesada. Większość firmowych baterii jest mocno zabezpieczona i jak padnie elektronika to raczej nic się nie da  z tym zrobić (zresztą jak akumulatory to też nie ) w obu przypadkach trzeba kupić nową firmową za 3-4 razy większą  kwotę.  W zasadzie to tak jak napisał Tobo : jak ogniwa są dobre to można wykorzystać je do power-banków lub gdzie indziej . Ogniwa 18650 są  teraz w wielu urządzaniach , mam rowerowy reflektor 3000 lumenów i napędzany jest 4 takimi akumulatorami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...