Skocz do zawartości

[Problem] Skrzypienie w nowym rowerze - Marin Gestalt


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Marina Gestalt, w tym czasie zrobiłem ok. 1000 km.

Niestety po jakichś 300 km w rowerze uaktywnił się świerszcz. Problem identyczny jak w tym temacie (również Marin), niestety wrzucający nie podzielił się rozwiązaniem.

Cytat

Występuje przy:
- jeździe na siedząco i na stojąco
- przy pedałowaniu, przy braku pedałowania, nawet gdy nie trzymam nóg na pedałach
- jeździe po każdej nawierzchni, i na wybojach i na gładziutkim asfalcie
- podczas trzymania kierownicy
- mam wrażenie że zwiększa się ze zwiększeniem nacisku na kierownicę czy ogólnie przeniesieniu masy ciała bardziej na przód
- podczas ciasnego skręcania ("ósemki" na parkingu) jest pewna regularność - gdy jadę takim ciasnym slalomem to występuje np. po dwa "pyknięcia" na każdy skręt, praktycznie zawsze

Właśnie jestem po przeglądzie gwarancyjnym w serwisie Marin, gdzie średnio mili Panowie powiedzieli, że nasmarowali wszystko, nie wiedzą co to może być, i że zostaje mi reklamacja

Czy ktoś może miał do czynienia z czymś podobnym? Powinienem zawieźć rower do jakiegoś lepszego / innego serwisu czy rzeczywiście myśleć o reklamacji?

Poniżej krótki film na którym słychać ten dźwięk.

 

Edytowane przez smutnysyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej, problem chyba mnie nigdy nie opuści - świerszcz wrócił po tym, jak oddałem go do zaufanego serwisu na konserwację po zimie.

Tym razem jest on około 20% mniej dotkliwy, występuje jak poprzednio, przy jeździe nawet na niewielkich nierównościach i przenoszeniu nacisku na przednie koło.

Historia wydarzeń:

1. Wykryłem świerszcza, serwis zdiagnozował pęknięty widelec jako możliwą przyczynę (filmik powyżej)

2. Rower poszedł na gwarancję

3. Rower dostał nowy widelec, działał bezdźwięcznie kilka miesięcy

4. Oddałem rower do zaufanego serwisu na pełny przegląd po zimie, całkowite rozebranie, wyczyszczenie i konserwację

5. Świerszcz powrócił

Czy ktoś może mieć jakiś pomysł co to może być?

Edytowane przez smutnysyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy widelec, który dostałem po pierwszej reklamacji roweru chyba znowu jest wadliwy.

Po umieszczeniu oraz podniesieniu roweru na stojaku serwisowym, następnie ustawieniu koła w pozycji do jazdy do przodu i lekkim ściśnięciu widelca oburącz, słychać skrzypienie / strzelanie. Co ciekawe, przy obróceniu koła prostopadle do ramy i ściśnięciu widelca oburącz, dźwięk nie występuje.

Mam strasznego pecha do tego roweru a szkoda, bo lubię go...

Edytowane przez smutnysyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...