Skocz do zawartości

[Opony] 28'' - Schwalbe Marathon Mondial vs Hurricane


Lemonardo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w związku z dwukrotnym przebiciem tylnej opony w jeden weekend, postanowiłem zakupić porządniejszą oponę. Teraz z tyłu mam CST Vigo 42-622, kupioną w sytuacji, kiedy nie bardzo miałem wybór (konieczność natychmiastowej wymiany w trasie, w małym serwisie, który nie miał nic innego pasującego).

Poruszam się głównie po mieście (zatem głównie asfalt i kostka bauma na starych śmieszkach rowerowych), ale lubię też czasem wyskoczyć do lasu, czy pod miasto, więc chciałbym mieć jakiegoś semi-slicka, który jako-tako poradzi sobie na drogach nieutwardzonych i szutrowych. Zastanawiam się pomiędzy poniższymi, ale nie potrafię się zdecydować:

Obie są w rozmiarze 42-622 i obie mają tę samą wkładkę antyprzebiciową RaceGuard. Widziałem również, że obie są często polecane właśnie przy takich wymaganiach (głównie miasto, czasem lekki teren). Pytanie natomiast jakie są wady i zalety każdej z nich, oraz jakie są ich najważniejsze różnice.

Dodatkowo pytanie - obecnie z przodu mam oponę Kenda K198 Eurotour w rozmiarze 40-622. Czy jest sens wymieniać też przód, jeśli nie mam z nią problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem modiale i z drutem i zwijane, ze względu na trwałość i zupełnie inne właściwości jezdne te dwie paki za zwijane to wbrew pozorom całkiem dobry deal, o wiele lepszy, niż stówka za druciaki, ale jak nie ma opcji, to rzucałbym monetą - hurricane też miałem - od tańszego mondiala lepsza na asfalcie i piasku, mondial lepszy na bardziej kamienistych i błotnych drogach, niewiele gorszy na asfalcie. Jednego mondiala performace reklamowałem, bo oplot na ściankach wyłaził spod gumy, Schwalbe mi odpisało, że to tylko wada wizualna, po 1800 kilometrach opona poszła w śmietnik, bo przez oplot zaczęła wyglądać dętka. Druga opona wytrzymała około 9000 km. Dla porównania Mondial Evo po 17000 km wygląda lepiej, niż Performance po 5000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...