Skocz do zawartości
  • 0

Fotelik rowerowy do ramki z wąska ramą


Gość Dorka

Pytanie

Cześć, 

mam damkę Spartę (dosyć wiekowa), mocowałam ostatnio do niej standardowy fotelik do przewożenia dziecka i okazało się, że rama mojego roweru jest zbyt wąska i nie da się dobrze przymocować fotelika. 

Czy znacie foteliki, które da się dopasować do takich rowerów? 

Czy w grę wchodzi tylko wymiana roweru? 

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Oj daaaaawno już nie miałem fotelika, ale z tego co pamiętam to możliwe że zakres regulacji obejmy w foteliku przy takich cienkich rurkach może być niewystarczający. Bo chyba tego należy się domyślać po "zbyt wąskiej ramie" i fakcie że to stara damka.

Ale biorąc pod uwagę wartość roweru - takiej Sparty i wartość przyzwoitego fotelika... to bym rower zmienił... albo coś innego wykombinował typu przecięta na pół dopasowana rurka (metalowa) i wklejona po zdjęciu lakieru (z jak największym zapasem długości) na przyzwoitą żywicę żeby w miejscu mocowania obejmy pogrubić tę rurkę ramy. Ale do tego... to musiałbym być pewny ramy... takie staruszki to często już zgniły pod lakierem i zaraz jakiś spaw puści... więc wolałbym zmienić rower dla bezpieczeństwa dziecka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi.

Tego się obawiałam, bo damka rzeczywiście wiekowa, choć jeździ świetnie😉

MIHAU_ - tak, chodziło właśnie o zbyt małą średnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...