Skocz do zawartości

[Rower 650b] upgrade?


pokerman9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Posiadam rower 27.5' z 2015 lub 2016,

Northtec  Gravity na deore 610,kola saiko amor XCR

Jako że jeżdżę w wkekszosci na szosie innego producenta  to od czasu do czasu wjadę w teren owym rowerem.

Na rodziła się myśl, w sumie już w ub roku na mały up.

Tylko czy to ma sens?

Chciałem zmienić amor na lżejszy, powietrzny i koła na dt 533

Technologia kamienia łupanego, oska 5mm,zwykka główka ramy.

Sprzedać, inwestować, a może zostawić napęd i złożyć coś nowoczesnego z zastosowaniem deore m610?

Myslalem nad accent peak, wogle nie dostępny na chwilę obecną, koła dt 533 i amor w granicach 1000-1200pln.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem fajną ramę pod 26" z niezłym osprzętem bo Deore XT. Ten sam dylemat, bo tam amor spręzyna, koła wkurzające bo na łozyskach zwykłych. Ale z roku na rok coś, to siodełko Fizika, to kaseta i łańcuchy, potem hamulce no i padła decyzja, że z sentymentu go zrobię a i tak kupię 29". Sumując ten 26" jest droższy w zakupie (amor, hamulce, siodełko, koła to wydatek po taniości bo z Azji część = 2800 zł) niż Merida 500 lite, ale michę cieszy jeszcze bardziej niż kiedyś. Wszystko od portfela zależy, ja nie żałuje ;) Mało tego, szukam karbonu do tej 26", żyje się raz, mam na starość żałować, że czegoś nie zrobiłem. Mnie cieszy i 26 i 29, co więcej pada mi na łeb sprzedaż Meridy, bo lepiej czuje się na 26" (i mówię to po prawie 3 000 km na Meridzie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem zamawiać koła z daveo ale tknęło mnie w ostatniej chwili że ja mam 5mm oś a oni sprzedają 9mm te co mnie interesują.  Czyli obręcz m533 i piasty novatec mo41

Mało szedłem z technologią, tylko jeździłem na tym co mam.  Przegapiłem w kilka lat kilka epok technologii

Poza tymi kołami to raczej dam sobie spokój z koleinymi up bo sentymentu aż takiego nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😬😬
A wstyd że mogłem się tak pomylić.

Muszę jesvzse do nich zadzwonić lub napisać jak wyjda piasty na centerlock. Bo mowa była o postach na 6 śrub.

Obecne koła mam na kulkach, 2x już po serwisie, słabe uszczelnienie jak to w pisciw shimano z najniższej półki. Żeby dostać graty to musiałem kupić nową piaste na dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym zrobić? Z sentymentu można zrobić wszystko, ja w tym roku na wyjazd w góry reanimowałem swojego mtbka na kołach 26" i dostał właśnie nowe kółka po tym jak spojrzałem na stan obręczy w starych ;) 

Ale generalnie nie ma to najmniejszego sensu. Jedyne co jeszcze może skłonić do tych "apgrejdów" obecnego sprzętu to dostępność i koszt nowych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sznib zawsze czujny. Dzięki za poprawę 😀

Właśnie to jedynie przemawia do mnie  za upgrade, Ceny części jak i gotowców są wysokie, a trek x caliber na którego miałem ochotę nie dość że kosztuje 4.5k to jeszcze jest nie dostępny. Używki też nie da jakoś super tanie i nie wiadomo co się kupi.

O ile amor jeszcze mogę odłożyć na pozniej lub go nie zmieniać póki się nie rozleci to koła są dla mnie za słabe.

Seryjna ich orobukcja to koszt pewnie z 250pln więc coś oczekiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak stało się 😏

Do mtb wlecą koła od daveo DT533

Teraz pytanie, jakie tarcze na 6 srub.

Czytałem że minimum rt66

W rowerach za 5k,np trek x caliber są rt26😂

Ale to nie o tym miało być.

Na allegro jest dużo tarcz, rt56/rt66 ale o różnych cenach.

Zaczynają się np 160 mm za 40pln a w innym ta sama kosztuje 2x tyle. 

Tańsze chińska podróba z Ali? Kupował ktoś ostatnio i może polecić sklep?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy.

Chodziło mi o to czy poleci ktoś jakiś Pl sklep w którym kupię nie podróbki, bo ceny na allegro tego samego produktu się różnią o kilka dych a sam sklep ma status SS.

Tam gdzie chciałem kupić okazało się że gość sprzedaje podróby.

Tarcze kupione w Pl sklepie, w którym ostatnio zdarzo mi się kupić kilka rzeczy i jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...