Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Giant roam 2 disc 2021 tani amortyzator powietrzny


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam,

Jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Proszę o poradę osób z większym doświadczeniem. Chciałbym zamontować amortyzator powietrzny do Gianta roam 2. Co do około 1000 polecacie ? 

Moja waga to 70kg. Jako że mój poprzedni rower MTB został niedawno skradziony (Rockrider 900 / 2018) a miał on z przodu MANITOU M30 AIR 100 mm to aktualnie po przesiadce się Gianta ze sprężyną względem poprzedniego amora mocno to irytuje. Wiem że trzeba było myśleć przy zakupie i kupić Roama 1 ale nie miałem na to wtedy funduszy. 

Z góry dziękuję za pomoc i porady. 

Napisano

Wiadomo że rower "schudnie" przez to o 1kg. Pytanie dla bardziej obeznanych:

Czy zamiana najtańszej sprężyny bo taka jest fabrycznie w tym modelu na najtańszy powietrzny jest opłacalna i czy odczuję przez to większy komfort jazdy ? Jeśli tak to który z tej dwójki lepiej kupić ?

Nie wiem jak plasował się mój poprzedni "powietrzny" Manitou" na tle tych wymienionych powyżej, więc nie mam porównania... 

Napisano

Na najtańszy powietrzny nie zmieniaj, bo różnica między najtańszym a najdroższym to 300-400 złotych. A Twój budżet pozwala na kupno najlepszego. Ja niestety Suntoura nie znam, mam Paragona i jestem bardzo zadowolony. 

Napisano

Mógłbyś wskazać mi konkretny model Paragona jaki mam zamówić do mojego roweru ? W internecie są różne rodzaje i modele a nie znam się na tym.

Rower jak wcześniej wspominałem: Giant Roam 2 2021, koło 28", hamulce tarczowe.

Napisano

W obecnej sytuacji trzeba w pierwszej kolejnościzwracać uwagę na faktyczną, fizyczną destępność sprzętu. 

Polowanie na okazje jest trudne, bo towar może być dostępny jedynie wisrtualnie, z długim terminem dostawy.

Napisano

Tak naprawdę do wymiany są trzy rzeczy: ewentualnie przerzutka, choć 9 rzędowe Alivio działa całkiem przyjemnie i płynnie. Ale można pomyśleć nad XT, bo nie kosztuje majątku. 

Hamulce - ale tutaj dwa razy bym się zastanowił, bo podstawowe Tektro jeśli wystarczają do Twojej jazdy to są solidne i na lata. 

No i korba + suport - możesz pokombinować z innymi zębatkami (np. mniejszymi jak jeździsz po górkach, typu 28/42) albo przejść na zewnętrzne łożyska suportu i korbę ze sztywną osią. Ale, skoro ten rower waży koło 13 kilogramów to korba nie jest ciężkim klocem więc też nie ma się co napinać. 

No i koła - tutaj można nieco urwać na wadze, przejść na piasty na łożyskach, ale to już droga inwestycja. 

Napisano

jeszcze M772 i powiem Ci, że po rocznych obserwacjach kupiłem w dobrym stanie wizualnym i super technicznym za 200 zł, więc cena trochę kosmos.

Napisano

Bardzo możliwe, to tylko znak żeby się swojego nie pozbywać. W takim razie nie ma sensu zmieniać przerzutki w tym Giancie. Jak wspomniałem, Alivio chodzi bardzo fajnie, M3100. Też jak się po górach nie śmiga to mocna sprężyna nie jest aż tak bardzo potrzebna. 

Napisano

Po kilku przejażdżkach zauważyłem, że opony są strasznie toporne na asfalcie. Co polecacie do Crossa w rozmiarze 700x42? Myślałem nad SCHWALBE G-One Allround. Ponoć fabryczne opony Gianta (Crosscut S) są ciężkie jak na ten rower. 

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Witaj

@maciek0sp

jakich modyfikacji dokonałeś? Pytam bo i ja powietrznego będę wstawiał, co do przerzutek to obecne są dobre, a korbę i suport na dzień dobry wymieniałem, natomiast hamulce są ok, lepiej tylko o okładzinach pomyśleć trzeba gdyby hamowanko było kiepskie. 

Napisano

Są dwie drogi modyfikacji- szybki pomykacz- sztywny widelec, deore 591 tył, korba z pojedyńczym blatem i to jest bliżej mojej koncepcji (to alivio to szmelc)

Albo terenowy dzik- zakładasz amortyzator MTB i skracasz w nim skok do 80 mm. Osprzętowo deore 591...Zresztą z czasem można wszystko wywalić. Najlepiej przejść na napęd 1x10 😉

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...