Skocz do zawartości

[Trekking] Cube Travel SL 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co sądzicie o tym modelu: Cube Travel SL 2021? Może jakieś inne propozycje podobne do tego modelu?

Jako że posiadam rower z przerzutką planetarną (Shimano Nexus 7) użytkowany od wielu lat bez żadnych problemów, jest to dla mnie istotny element. Jakieś doświadczenia z Alfine 11?

link :https://www.rowerowy.pl/cube-travel-sl-58l-sza-sre-21.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko "oceniać" takie rowery. Sprzęt dla fetyszysty napędu paskowego i tyle, nie ma sensu doszukiwać się czegoś głębszego. Po prostu dopłacasz kvpę siana za bezobsługowość napędu. Jeśli nexus 7 ci wystarcza to alfine'm będziesz zachwycony

Pilnować oleju i będzie służyło latami

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Oczywiście w tej cenie, z mojego punktu widzenia to nie jest rozsądny zakup, jednakże można znaleźć używane (w niewielkim stopniu), za całkiem przystępną kwotę. 

Nigdy nie miałem do czynienia z paskiem, ale czytałem o nim wiele pozytywów, stąd moje zainteresowanie. Nie doświadczę wielkiej różnicy względem łańcucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_, dzięki za podlinkowanie :)

 

@Blaise_93, rower bardzo, bardzo fajny. W wyżej linkowanym wątku wyrażam swój generalny zachwyt nad połączeniem Alfine 11 z Gatesem.

A na tym zdjęciu masz troje użytkowników tegorocznych Cube-ów na drodze rowerowej Drawy, miesiąc temu. Dwa z nich to właśnie seria Travel, jeden Kathmandu. Z najtańszym (ok 3500) mieliśmy nieco przebojów - dwukrotnie zerwany łańcuch, problemy z przerzutką - generalnie marny osprzęt. Ale dwa pozostałe, ze dwie grupy wyżej (Deore, Deore XT), działały jak złoto.

karyntia-2021-szymon-nitka-02319.thumb.jpg.e8bdcf1ed56cb6c98f8e94e6deabc999.jpg

 

Jednak nawet jeśli ten Twój model jest bardzo fajny, to wydaje się nieco... drogi jak na trekkinga. Ten sam zestaw Alfine 11 i pasek Gates (chociaż w wersji CDN - u Ciebie jest CDX, a więc przeznaczony do turystyki) mam w Raymonie za niemal 1/3 ceny mniej:

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-trekkingowy-r-raymon-tourray-6-0-gent-pd23306/

Może to lepszy kierunek?

malopolska-2021-szymon-nitka-01345.thumb.jpg.fe9131e483aa0c70d0d0688a1d766d82.jpg

 

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżę i zadam może głupie pytanie:) Czy bagażnik w tym modelu można zdemontować w razie potrzeby? Na stronie cube jest opisany jako "wpół zintegrowany" i nie wiem co to oznacza. Nie zawsze byłby mi potrzebny, a pewnie jeszcze trochę by rowerek schudł.

Zaznaczę, że chodzi mi o model z napędem na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...