Skocz do zawartości

[bagażnik / karbon] jaki bagażnik do ramy karbonowej XC 900?


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zamontować do mojego xc 900 bagażnik na sakwy.

Rama karbonowa więc mocowań nie ma. Gdzieś widziałem bagażniki z obejmami na widełki i z mocowaniem do sztycy.

Były też mocowane do zacisku ale tutaj sztywna oś.

Są też bagażniki na samą sztycę ale to moim zdaniem nieporozumienie.

Pamiętam o limicie wagi całkowitej ...

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedyne rozsądne rozwiązanie to:

- Oś tylnej piasty z otworami do przykręcenia bagażnika (prawdopodobnie będziesz musiał zlecić jej zrobienie u tokarza) Coś w tym stylu:

https://www.specialized.com/us/en/thru-axle-rack-mount/p/155868?color=229596-155868&searchText=98917-5530

- Górne mocowanie przy obejmie sztycy

https://rowerplus.pl/czesci-zamienne-i-akcesoria-do-bagaznikow/1118-obejma-podsiodlowa-z-mocowaniem-bagaznika.html?s=1

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Używam bagażnika Thule na hak przez większą część roku. Kupiłem go specjalnie do przewożenia mojego roweru szutrowego z włókna węglowego, był to najlepszy wynik, gdy szukałem bagażników rowerowych bezpiecznych dla węgla.

Obawiałem się, że hak dotyka mojego widelca i sięgnąłem do Thule. Oto ich odpowiedź:

Sprawdziliśmy, czy Thule T2 Pro X - XT lub XTR jest kompatybilny z ramą karbonową, ponieważ sposób mocowania roweru nie odbywa się bezpośrednio do ramy, ale do kół. Niestety nie jest to przeznaczone do rowerów z widelcem karbonowym i niestety obecnie nie ma do tego żadnego adaptera ani osłon

Dla tych, którzy nie są świadomi - wszelkie punkty styku z bagażnikiem rowerowym mogą i będą uszkadzać węgiel. Będę szukał innej opcji, która nie dotyka mojej ramy ani widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jakby przez oś przełożyć z dwóch stron nagwintowany pręt skręcić to przez jakieś podkładki i na wystające końce nałożyć bagażnik? No i na koniec oczywiście druga para nakrętek.

Taki pomysł mi wpadł do głowy.

Muszę tylko poszukać jakiegoś gotowca albo nagwintować pręt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...