Skocz do zawartości

[korba] Problem z kompatybilnością


Taziur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w rowerze (Kellys spider 30) oryginalnie była zamontowana korba SR SUNTOUR XCT 42x32x22 175mm, przez poprzedniego właściciela została wymieniona na SHIMANO Tourney FC-TY301  48-38-28 170cm
Problem polega na tym, że aktualna korba jest zbyt "głęboko osadzona" czyli za blisko ramy i nie da się wyregulować przedniej przerzutki tak aby łańcuch nie obcierał o wózek ponieważ wózek fizycznie nie jest już w stanie przesunąć się bliżej ramy. suport wg strony producenta ma 113 mm, w serwisie powiedzieli mi że najlepiej byłoby wymienić na trochę dłuższy, czy jest to dobre rozwiązanie ? Jeżeli tak to ile dłuższy? Myślałem zamontować oryginalną korbę ale niestety nie da się jej już kupić , więc może jakiś jej nowszy odpowiednik ?

help co z tym zrobić żeby było jak najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia łańcucha jest praktycznie "stała" więc osiągniesz ją montując suportu 122,5, tak skonstruował to producent, w takiej konfiguracji rowery z tą korbą wychodzą z fabryki. Jeśli chcesz sobie linię łańcucha polepszać/pogarszać wedle własnego uznania i wydaje ci się, że będzie lepiej to sobie eksperymentuj

Cytat

nie będzie to przesada w drugą stronę

Przypominam, że ci przerzutka nie działa a korbą przesunie się o 4,75mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy.

BB-UN300 (shimano.com)

BB-UN300-E (shimano.com)

BB-UN300-K (shimano.com)

Standard, E-Type, Chain case.
E-Type to do tanich elektryków, dochodzi uchwyt który trzyma przednią przerzutkę.
Chain case - dochodzi uchwyt trzymający osłonę łańcucha (często stosowane w miejskich damkach).

Potrzebujesz standard. Reszta też powinna pasować, ale przesunie linie łańcucha o grubość tego uchwytu (1-2mm??)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie mi powiedzieli że to shimano ma jakieś do dupy łożyska, wziąłem neco. 
 

Cytat

Potrzebujesz standard. Reszta też powinna pasować, ale przesunie linie łańcucha o grubość tego uchwytu (1-2mm??)

uchwytu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...