Skocz do zawartości

[Marin San Quentin 2], X-Caliber 8 czy Dartmoore Hornet?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Mam problem z wyborem roweru. Rower ma służyć głównie do jazdy po lesie, do DH oraz lekkich dirtjumpów. Czasami też mam zamiar wybrać się nim na dłuższe trasy międzymiastowe.

Który z tych 3 rowerów powinienem według Was wybrać? Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

może to zestawienie Ci pomoże: https://99spokes.com/en-EU/compare?bikes=marin-san-quentin-2-2021,trek-x-caliber-8-2021,dartmoor-hornet-2020

Masz doświadczenie w jeździe, o której piszesz czy to ma być pierwszy taki rower? Różnią się znacząco geometrią, wagą, napędem i skokiem. Czy konkretnie wiesz czego oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackbird przekracza mój już i tak nadszarpnięty budżet. Mam już jakąś jasność. Tylko jeszcze pytanie czy rower taki jak Hornet lub San Quentin nadadzą się na trasy XC? Bo takie trasy robię najczęściej, ale chciałbym też polatać. Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoor Hornet zdecydowanie nadaję się na ścieżki XC. Dartmoor Hornet jest bardzo wygodny ( jeżeli dobierzesz ramę ) a jak zajdzie potrzeba to nadaję się także na bardziej hardkorowe wypady w las, albo z górki na pazurki. Rower XC nadaję się po bułki do sklepu i na zawody XC :D taki to rower. Nie wiem jak ganiasz na rowerze, ale jak lubisz bardziej geometrię Enduro, dalekie trasy w las, wygodną geometrię podczas jazdy, zdecydowanie jak najbardziej dla Ciebie Dartmoor Hornet.

Rower XC to taka rajdówka na zawody. Oczywiście też wygodny jeżeli dobierze się rozmiar ramy, ale to nie Enduro, i nigdy nie zastąpi wygody rower Enduro.

Jest jeszcze NS Bikes Eccentric 29 / 27.5 + ale to taka biedniejsza wersja Enduro, czyli Trail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni trial od xc ? Chodzi o skok amora ze jest 140mm? 
ja mam podobny dylemat bo właśnie chciałbym rower którym pojadę z dzieciakiem po płaskim (konieczność zamontowania fotelika) ale tez samodzielnie chce poszaleć na fajniejszych trasach

na chwile obecna skłaniam się ku Trek procaliber 8  z Rebą z przodu. 

co sądzicie ? 
bo do żadnego roweru enduro raczej mocowania fotelika nie przypnę ? :d

p.s jak taki amor z traila sprawuje się przy cywilnej jeździe nie jest za miękko ?? 


 

I cZy wszystkie rowery full maja koła 27,5 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matysziomtrailówka jest bardziej komfortowa bo wymusza to jej geometria. Jest się bardziej wyprostowanym. Amory nie mają blokad bo się nie jeździ tym pod górę "na stojaka". Oczywiście wszystko zależy tez od konkretnego modelu. Procaliber to raczej kiepski pomysł. Trek Roscoe już prędzej i ma mocowania pod bagażnik. Fulle to już w większości są na kołach 29 cali i wyparły rozmiar 27,5.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...