Skocz do zawartości

[wybór roweru] Baza pod przyszły miejski


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, aktualnie  rozglądam się za ramą Specialized. Udało mi się znaleźć coś co mi się podoba: 

Spoiler

 

FBf7a1T.jpg

 

Wysokość ramy to 50cm, i nie wiem czy to nie  będzie przeszkoda przy moim wzroście 196cm. Potrzebuję porady czy brać coś takiego i zrekompensować sobie wysokość ramy siodłem (to zadziała w ogóle?). Ta rama jest chyba też grubsza  od takich które szukam pierwotnie - chyba też ciężka. Będę musiał podejść zobaczyć ten rower.

Wiem że wyższa o 5cm byłaby lepsza, jednak zależy mi na ramie speca. Chciałbym zrobić z niego coś takiego w wolnym czasie:

Spoiler

171209664_275614660841969_8049809326886961399_n.png

 

Edytowane przez x2nax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taka to różnica @Mihau_?
Tzn. sam nie mam w sumie wielkiego porównania, miałem jedynie Kellys TNT 50 na kołach 29", a rama jak dobrze pamiętam była 21" co w sumie tutaj 3cm różnicy (ale jeździłem nim w terenie). 

Chyba że już wtedy miałem za mały rower zgodnie ze sztuką? 
Według tego co mi mówi internet (bo sam w sumie tak dobrze się nie znam) to dla MTB to jakieś 21" chyba że powinienem patrzeć na sugerowany rozmiar dla rowerów miejskich gdzie dla mojego wzrostu to już 23"+?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tym spesiu.  Pomijając fakt że jak chcesz rzeźbić sobie retromod'a to najlepiej iść w stal, ale ten podlinkowany jest na kogoś 180cm max.  Ja mam 189cm, kupiłem 20,5" Hardrock'a i będę musiał się ratować barankiem albo kierą jak niżej:

cQjQGhOQPSrOPQ5Wik_AWGb2MDW0zoJQdmX8AQR9

 

Dobrze poczułem się dopiero na Diamond Back'u który ma 22 cale a chciałem nadmienić że jestem budowy szympansa a nie modelki:

o82ECzDHWCVolzi1s-jBmb940DE6bHpLPxs5Q2oq

 

Szybciej by ci podpasował Crossroads* z kołami 700c którego mógłbyś odjechać na modłę grawelową i to dopiero byłby szał:

Specialized Crossroads rama cro mo, koła 28" Cyclocross Trekking Kraków Bieżanów-Prokocim • OLX.pl

 

* sam na niego się napalałem, nawet uruchomiłem kontakty w tej części świata ale koniec końców wpadło mi coś innego w oko i nie mam fisia na spesia ;) 

Edytowane przez kazafaza
wywaliło foty
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozmiar ramy a potem kół.  Masz siedzieć wygodnie a nie jak kot w kuwecie. 

Koła 26" znów mają swoje pięć minut dzięki wszystkim ludkom znudzonym nieustającym hajpem na nowinki a posiadającym w szufladzie jakieś zacne kultowe-graty-relikty z epoki, 700c to najlepsza baza tak na szosę jak i przełajkę / grawela / monstera czy jak tam zwał.  29er to coś dla osób o słusznym wzroście (średnica jak 700c z gumą MTB od dwóch cali w górę) ale jak chcesz retroramę to ze świecą takich szukać.  Przywołany Crossroads z OLX'a zdaje się być dobrym kompromisem - koła 700c / 28" nie sprawią że będziesz wyglądał jak na BMXie z dużą ramą a pozwolą sprawnie łykać kilometry, jeśli jednak atakujesz krawężniki jak Tygrys aliantów to dwudziestkiszóstki są mocniejsze do takich zabaw.  Ten czerwony Sportrock ma horyzontalne haki więc można by się pokusić o piastę trzybiegową typu Nexus czy Sturmey Archer i to jest najlepszy sprzęt na miasto, Minga nie jest chyba jakoś specjalnie pofałdowana.  Miałem kiedyś trzybiegówkę w przełajce i dopóki nie pojechałem w typowe góry to objeżdżałem miasto i pagórkowate okolice na spokojnie.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minga to jest płaska jak stół, w sumie to nacisk duży kładę na to że ma mi się podobać i jako projekt do zdobycia umiejętności składania roweru. 
Ale chyba wolałbym normalną kasetę, chociaż ta bezobsługowość kusi bardzo. Teraz chyba już wiem wystarczająco, tylko ustawić alert na wyszukiwania i czekać, czekać. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...