Skocz do zawartości

[rama] Hardtrial 29` ze sztywną osią


BigHiroPl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój peak postanowił, że przechodzi na emeryturę i pękł.

Koło tylne daje mi możliwość przejścia na oś sztywną 142 więc chciałbym to wykorzystać

Także szukam następcy, sztywna oś 142mm, główka tapared, rozmiar na wzrost 186cm.

 

Rozważam zakup kolejnego peaka ale tym razem TA choć mówiąc prawdę porównując ją do wersji boost nie podoba mi się.

Ewentualnie peak boost lub Radon New Jealous również boost + podkładki umożliwiające montaż koła z piastą 142mm - nie wiem jak w takim przypadku wygląda montaż korby z 2 blatami.

Proszę o ewentualne propozycje i info czy jest sens pchać się w ramę boost i montaż podkładek.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zaliczyłem pęknięcie Peaka, zaraz potem szybko zamówiłem kolejnego tylko w standardzie Boost. :D 

Nie założysz do Peak Boosta napędu  2 na X, bo ta rama jest skonstruowana pod napędy jednoblatowe. Rura podsiodłowa jest profilowana w taki sposób, że montaż przedniej przerzutki nie jest możliwy. 

Jeśli masz dobry napęd i długo to jeszcze pojeździ to nie pchałbym się w ramę Peak Boost, bo wymagałaby ona przejście na 1x. 

Dystanse ze 142 na 148 dałyby radę, musiałbyś to dobrze ustawić żeby zachować spoko linię łańcucha z dwom blatami na przodzie. Czy warto? Nie wiem,  jeździłem na osi QR, sztywnej osi 142, 148. Jedyna różnica w sztywności, którą mocno odczułem to przesiadka z QR na sztywną oś. Teoretycznie 148 jest jeszcze sztywniejsze aniżeli 142.

Jak chcesz wydać jak najmniej, to kupiłbym Peaka TA.
Jak masz budżet trochę większy to kupiłbym Boosta, przeplótł koło na piastę 148 + bębenek microspline, założył tam napęd deore M6100(12s) lub M5100(11s), w zależności od tego w jakim terenie jeździsz. (Jeżdżę na 1x12 od 2 miesięcy, 1300km przejechane po Górach Świętokrzyskich, 12 zębatkę wrzuciłem dosłownie parę razy. Jeśli masz płasko to kupiłbym 1x11 bo jest tańsze i lżejsze.)  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd jak i koła mam dość dobre, raczej nie chciałabym zmieniać, a w szczególności piast.

Jeżdżę raczej po płaskim także, 2 blaty z przodu przydają się .

Z chęcią wybrałbym coś innego niż peak ale nie wiem co mogło by być alternatywą. 

Myślałem jeszcze o chińskich carbonach ale nie jestem do końca przekonany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm 2 lata a ludzie nadal w ten filmik wierzą. To przykład jak łatwo zmanipulować przez net tłumy. Wystarczy kolesia w gipsie pokazać trzymającego rozłupaną ramę. Zero dowodów skąd to pęknięcie w ramie, zero dowodów, że gość ma nogę w ogóle złamaną a filmik lata po netach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Serdecznie, 

Podłączę się do tematu, 
również poszukuje ramy, sztywne osie, główka taperowana, koniecznie alu,  rower użytkowany jako typowe mtb (gory) + wyprawówka (bikepacking),  do tej pory była rama cube attention, ale wiotka jest przy mojej masie 90 kg, zreszta po przekładce na hamulce magury brakuje mi sztywnych osi w tym secie, 

jakieś alternatywy do accenta ?  budżet do 2k, zależy mi na wytrzymałości :)

 

Edit:

PS mufa koniecznie suport wkręcany, pod napędy 2x

 


Pozdrawiam
Krzysiek

Edytowane przez Kiva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ostatnio też szukam ramy dla żony o podobnych parametrach, u mnie dochodzi do tego mały rozmiar - potrzebuję XS i w sumie jesteśmy na nią już zdecydowani, tylko że kolor który wybraliśmy i najmniejszy rozmiar są nieosiągalne.

Gdybyś znalazł coś innego to chętnie dowiem się co jeszcze można kupić o takich parametrach.

 

Jeszcze jest jedna opcja - zakup ramy Rockridera XC100/120/500. Ostatnio kilka pojawiło się na stronie Decathlonu, więc możesz zerknąć na nie, jeśli napis ci nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...