Skocz do zawartości

[Serwis] Problem z zestawem uszczelek


mikowas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na stronie https://trailhead.rockshox.com/ wpisałem numer seryjny z mojego amortyzatora.

Wyskoczyło mi okienko z danymi i po kliknięciu Service kits wyskoczyło, że zestaw uszczelek do mojego Domain Dual Crown RC to 

00.4315.032.230 BASIC SERVICE KIT - DOMAIN (2012-2016)/DOMAIN DUAL CROWN. Wpisałem numer w google i kupiłem zestaw uszczelek - konkretnie ten 

https://www.cyklomania.pl/rock-shox-zestaw-serwisowy-basic-domain-2012-2016,id11956.html na zdjęciu co innego a w paczce co innego...

Po otwarciu paczki okazało się że zamiast czarnych uszczelek olejowych są jakieś gąbki... oraz uszczelki kurzowe mają trochę inny kształt..

20210623_144150.thumb.jpg.1aa054b4ec332e0f6d98d967f0f45483.jpg

Według strony rockshox to jest dobry zestaw do mojego amora...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uszczelki olejowe akurat warto zastąpić gąbkami, natomiast kurzowe -  kurzowo olejowymi. Ja tak zmieniłem w swoim Liryku, tylko na uszczelki Racing Bros, i amor pracuje lepiej. Jest też kwestia rocznika, bo w starszych amorach RSa były kurzówki z kołnierzem, w nowszych bez kołnierza. Jak masz ten drugi typ to odsyłaj ten zestaw, bo nie będzie pasować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib, Rower i amortyzator jest z 2015r. W moim akurat są właśnie z kołnierzem , a w tej paczce są bez kołnierza. 

Martwi mnie tylko to oznaczenie, bo strona RockShoxa sugeruje użycie tego zestawu w moim amortyzatorze... jeżeli to nie pasuje to dali du*y strasznie.

Jak mam wyszukać odpowiedni zestaw? Uszczelki kurzowe pasują chyba od Boxxera  - (coś takiego ebay), olejowe to nie wiem gdzie dostać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mikowas napisał:

Olejem tym, który będę wlewał w dolne lagi? Czy nie ma wielkiego znaczenia gęstość?

Tak ale to bez większego znaczenia. Ważne żeby było tłusto.

5 minut temu, mikowas napisał:

Smaru na kurzowo olejowe dawać tyle co na oryginalnych?

Więcej, nie ma co żałować. Tylko wiadomo że nie 2 kg smaru.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...