Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa do ok. 3500 zł] na wzrost 186 cm i 106 kg wagi.


Rekomendowane odpowiedzi

Worek chińskiego plastiku i to nienajwyższych lotów. Ale to nie ma żadnego znaczenia.

Albo pytasz poważnie i wtedy z przyjemnością pomożemy, albo co to za różnica skoro rozważasz rowery "po karbonie i ultegrze" bez wzgledu na geometrię i rozmiar... który w tym przypadku dla Ciebie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta manetka w tym rowerze to jedna z niewielu jako tako wartościowych rzeczy. Przecież ten rower to najtańszy na dodatek stary chiński paździerz udający nie wiadomo co, ubrany w dawno nieprodukowane graty srama i wcale nie z jedengo wypustu. Kiedy normalni producenci wypuścili ostatni raz ramę z kompozytu z przednią przerzutką na obejmę? 

Ps. I pomimo Twojej oceny... ten rower jest w pytę za duży dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To swoją 106 kg dvpę będziesz sadzał na markowej klamkomanetce (w ogóle skąd te 1,5k za 10s reda wziąłeś? to ma 10 lat) czy chińskiej ramie niewiadomego pochodzenia i chińskich kołach?

Skoro wiesz lepiej to kup. Tylko w dobry kask zainwestuj

Cena z Allegro. Wiem lepiej? Nie wiem i pewnie się nie dowiem jeśli zamiast napisać coś wartościowego o tym rowerze będziesz pisał tylko docinki by podbudować swoje ego. 

 

Akurat ta manetka w tym rowerze to jedna z niewielu jako tako wartościowych rzeczy. Przecież ten rower to najtańszy na dodatek stary chiński paździerz udający nie wiadomo co, ubrany w dawno nieprodukowane graty srama i wcale nie z jedengo wypustu. Kiedy normalni producenci wypuścili ostatni raz ramę z kompozytu z przednią przerzutką na obejmę? 

Ps. I pomimo Twojej oceny... ten rower jest w pytę za duży dla Ciebie.

Stojąc okrakiem nad ramą, mam kilka centymetrów luzu do kroku. Podniosłem siodełko "pode mnie" i nie czuję żeby rower był za duży. Byłby za duży, gdyby...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1779 komplet tych klamek kosztuje i to w pierwszym-lepszym sklepie (i to polskim, w Niemczech czy Czechach jest taniej), znalezione w 10 sekund  https://www.sbike.pl/klamkomanetki-sram-red-2x10-doubletap-ergodynamic-o_9538.html

Podstawą doboru ramy roweru szosowego jest jej DŁUGOŚĆ. Na chwilę na wszystkim będzie ci wygodnie, jeśli pojęcia o tym nie masz to trzeba zaufać innym albo sugerować się tym co mówi producent roweru. Co o tej ramie mówi jej producent? Masz jej tabelę z geometrią żeby dobrać najlepszy rozmiar do swoich wymiarów? Nie masz bo coś takiego nie istnieje, tak samo jak nie wiesz jaki to w ogóle jest rozmiar ramy, jaka długość poziomej, jakie kąty. My widzimy już po proporcjach roweru, że jest bardzo duży i na pewno nie nadaje się do gościa o takim wzroście

BTW sam mam 185/6 wzrostu. Wrzucam Ci zdjęcie mojego aktualnego roweru, który musiałem "skracać" bo okazał się za duży (generalnie było to już wkalkulowane w zakup i byłem tego świadomy). Odpal sobie dwa zdjęcia obok siebie i porównaj wyłącznie wizualnie wielkość ram

kross_Easy-Resize_com_Easy-Resize_com.jp

https://www.olx.pl/d/oferta/trek-domane-al4-2019-r-58-CID767-IDI4hI6.html#bbaede48ab

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-attain-race-r-58-CID767-IDKn3Nk.html#daaa6f9fbf

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-giant-contend-1-sl-56cm-alu-105-9kg-CID767-IDGVwra.html#b432079930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/sram-red-10s-dzwignia-prawa-tyl-hamulca-przerzutki-9972490177 ale mniejsza o to.

Zwyciężyła słabość do ładnych rzeczy, amatorskie zauroczenie i pośpiech. Czy będę żałował czy nie-okaże się za jakiś czas...

Kupiłem dziś ten rower, pięć godzin przed najbardziej pomocnym komentarzem... szkoda że w dzisiejszych czasach każdy lubi sobie poględzić zamiast stanowczo doradzić lub odradzić. Nie mam żalu do nikogo-wszystkim dziękuję za pomoc, mniejszą lub większą. Jutro będę mierzył ten rower dokładnie i siebie, bo pojeździłem nim dziś trochę na zwykłych platformowych pedałach i jeździ mi się bardzo dobrze. Może to nie jest te 60 cm, może ja jakiś niewymiarowy jestem... Czas pokaże. Z tego wszystkiego boję się tylko że coś technicznie może niedomagać, ale tego nie miałem jak sprawdzić na szybko. Małym pocieszeniem dla mnie jest fakt, że zbiłem cenę o 800 złotych i mam umowę kupna, czyli wałka raczej nie kupiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się podoba to dość duży plus bo raczej się z nim związałeś na długo (lub pozbędziesz się za bezcen). 

 

Kupiłem dziś ten rower, pięć godzin przed najbardziej pomocnym komentarzem...szkoda że w dzisiejszych czasach każdy lubi sobie poględzić zamiast stanowczo doradzić lub odradzić

Forum to miejsce, gdzie użytkownicy charytatywnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem (i mogą to robić w formie jaka im się tylko podoba), nie chciałeś z niego skorzystać to twoja sprawa, jeszcze tylko tego by brakowało żebyś miał "żal do kogoś". Napaliłeś się, trudno, działanie pod wpływem emocji jest najgorszym co można robić przy "poważnych" zakupach. Trzeba tylko mieć nadzieję, że wszystko co można myśleć o tym sprzęcie okaże się nieprawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru, to przestrzelony bo to jest "60'ka". Ewentualne pretensje możesz mieć tylko do Siebie, bo nawet w tym wątku sam osobiście na moją prośbę abyś wybierał rower z przedziału 550-570 i mierzył ten wymiar fizycznie napisałeś "ok". Jak bardziej miałem stanowczo napisać że nie dla Ciebie ten zakup niż wskazując, że ten konkretny jest większy? Nawet na ramie ma 60... i nic, mnie pozostawiłeś w przekonaniu że zrozumiałeś w jaki rozmiar powinieneś celować i że to sprawdzisz po czym uznałeś że to olejesz...

Co do samego roweru, wygląda na to, że składa to/firmuje zwykły norweski sklep rowerowy, który sprzedaje po prostu rowery różnych producentów ale także składa pod swoim szyldem... no i robi właśnie jakieś tam niskonakładowe na chińskich komponentach ze swoim logo, jak ten który nabyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uznałem że oleję, tylko od razu na miejscu zobaczyłem że rower nie jest jakiś duży, a po przymiarce "na sucho" uznałem że będzie na mnie. Na pewno decyzja o zakupie i rozmiarze nie była decyzją popartą doświadczeniem, tylko decyzją napalonego amatora. Pisałem już że nie zamierzam mieć do kogokolwiek pretensji, podziękowałem za rady. I tak żeby była całkowita jasność-rama jest wyprodukowana w Tajwanie. Specialized robi ramy w Chinach, czyli idąc tym tokiem rozumowania jest to nic nie warte gówno? Ubiorę się zaraz i pojadę po jakąś miarkę, bo "nie strzymie" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia gdzie rama jest produkowana tylko w jakiej technologii, z jakich materiałów, kwalifikacji pracowników, kontroli jakości. Na świecie są 3 liczące się farbryki ram, Merida, Giant i Kinesis. Jeśli dobrze kojarzę to akurat ramy dla Speca robi Merida. Nie jesteś się w stanie dowiedzieć kto, kiedy i jak robił twoją ramę, wybrali ją z jakiegoś katalogu gotowców i zamówili. A kto owy katalog gotowców przygotował to już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z garbieniem się muszę walczyć. Jeszcze 2 lata temu ważyłem ponad 50 kg więcej. Mostek wymienię. Mam buty SPD SL z nowymi blokami i do tego pedały, ale mam też buty SPD MTB z blokami do których muszę dokupić pedały. W tych SL nie za bardzo da się chodzić, a te MTB nadają się do chodzenia i praktyczniejsze bo ciemny kolor. Poza tymi różnicami chyba bez znaczenia które będę używał? Chciałbym bardziej MTB, bo wtedy i trekkingu bym używał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzy się rozmiar inaczej. Łapiesz start tam gdzie zlapałeś ale miarka ma być POZIOMO drugi punkt ten końcowy jest "wirtualny", wyladuje gdzieś w sztycy.

Ale powiedzmy tak, jest za dlugi o czym wspomniał Michał ale jak lubisz bardziej wyprostowaną pozycję, skrocisz mostek to bedzie rowerem tylko trochę na wyrost.

Pedałami się nie przejmuj, połowa ludzi na szosie z tych samych wzgledów uzywa pedałów mtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomiaru tyle właśnie wychodzi. Mostek ma długość 125 mm. Zmienię na 100.

 

Mierzy się rozmiar inaczej. Łapiesz start tam gdzie zlapałeś ale miarka ma być POZIOMO drugi punkt ten końcowy jest "wirtualny", wyladuje gdzieś w sztycy.

Ale powiedzmy tak, jest za dlugi o czym wspomniał Michał ale jak lubisz bardziej wyprostowaną pozycję, skrocisz mostek to bedzie rowerem tylko trochę na wyrost.

Pedałami się nie przejmuj, połowa ludzi na szosie z tych samych wzgledów uzywa pedałów mtb

W takim razie miara pokazuje 58,5-59 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to 58, jest to najczęstszy wymiar na jakim kończą się wszelkie popularne ramy u Chinczyka. Na bardziej wyszukane rozmiary, decydują się bardziej popularne marki.

Zdobądż mostki o różnej długości, nie muszą być mocno markowe i metodą prób i błędów znajdziesz tą dobrą pozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...