Skocz do zawartości

[krótki mostek] Kierownica baranek i krótki mostek


wolek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie połączenie ma racje bytu w gravelu? Są jakieś oczywiste negatywne skutki?

Mam hamulce giant conduct więc automatycznie zmiana mostka nie jest łatwą sprawą (dla portfela, bo nadal nie wiem jaką długość potrzebuje).

Obecnie mostek 10 cm, po zmianie klamkomanetek musiałem przesunąć siodełko mocno do przodu aby było wygodnie dla górnego i dolnego chwytu.

Z ciekawostek - niektóre mostki rometa mają prawidłowy rozstaw śrub do montażu tego typu hamulców. 

Mam odpowiedni mostek 5 albo 6 cm. zamontowany w rowerze syna, wiadomo - weź sprawdź sam, pewnie że mogę ale jest z tym trochę pracy, więc jeśli automatycznie takie połączenie nie ma racji bytu to nie będę się za to zabierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj siodełka żeby ustawić pozycję względem kierownicy.

Ja mam w Gravelu mostek 80 i jest ok, tyle że pamiętaj że baranki są różne. Mój baranek jest długi, więc mostek musi być krótszy.

Jeżeli masz dłuższe manetki, to automatycznie zwiększy się całościowy Reach. Możesz to skrócić mostkiem i reakcja roweru się nie zmieni, ale 4 czy 5 cm wydaje mi się zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na początku mostek 10cm, było mi niezbyt wygodnie. Zmieniłem na 6cm, jeździłem tak przez 8 miesięcy. Teraz znów zmieniłem na 10cm i jest bardzo wygodnie :D 

17 godzin temu, wolek napisał:

więc jeśli automatycznie takie połączenie nie ma racji bytu to nie będę się za to zabierał.

Każde połączenie ma racje bytu, jeżeli będzie Ci się jeździć wygodniej/szybciej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...