Skocz do zawartości

[~3000] Rower na krótsze i nieco dłuższe wycieczki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Zbliża się lato i jak pewnie wiele osób zaczynam myśleć o kupnie roweru by wreszcie trochę sie poruszać. Jednak mam trochę mętlik w głowie po obejrzeniu kilku materiałów opisujących typy rowerów, gdzie w większości nich pojawiają się tezy typu "założysz szersze, węższe opony" i wtedy bedzię cos... Pewnie to prawda ale zaczynając przygodę chciałbym mieć coś w miare od razu spawanego pod moje potrzeby. Dotychczasowe doświadczenie to jakiś góral bez nazwy z komunii i potem dlugo długo nic. A wiec:
Przeznaczenie:

  • krótkie wycieczki po mieście, wyskoczenie w jedną strone nad zalew pewnie jakies 20km
  • w planach jakieś większe sporadyczne wycieczki 70-150km
  • przeważnie asfalt, ale może trasasa zboczyć na jakąś polną drogę żeby ominać ruchliwą trasę

Wzrost:191

Waga:105 W planach zmniejszenie :D

No i teraz pewnie często powtarzane pytanie co? Z moim lekkim komentarzem, poprawcie jeśli źle mówie)
Trekking  (Troche dużo osprzetu i bardzo wycieczkowa pozycja)

Cross (o tym chyba najwiecej myśle, tylko żeby nieco dodać sprzetu, jakiś błotnik, lampka na usb jak złapie noc, ewentualnie montowany bagaznik na wieksze wycieczki)

Gravel (z którym mam najwiekszy problem, bo nie wiem czy to dla mnie)

 

Jak do tej pory nie byłem jeszcze w żadnym sklepie, nie siadałem, nie jeździłem. Chce zebrać troche porad żeby iść tam z czyms :) 
Może macie juz za sobą podobny wybór? I możecie polecić jakiś model? Cena orientacyjne 3000 zl ale jestem otwarty dać mniej jeżeli to wystarczy i nieco wiecej jeżeli warto do czegoś dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross jest najbardziej uniwersalnym z wymienionych typów rowerów . Czyli kupując crossa masz najmniejszą szansę kompletnej pomyłki .

Jaka marka , jaki model ? W dzisiejszych czasach taki jaki znajdziesz w sklepie w odpowiednim rozmiarze ( myślę że 20 - 21" będzie ok) . Oczywiście dobrze jest przymierzyć się do kilku rowerów różnych producentów . Każdy rower za 3 tyś będzie co najmniej przyzwoity choć pewnie każdy jakieś kompromisy sprzętowe będzie miał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, gdyby nie budzet to gravel w takim wyborze nie był by czymś złym?

I jeśli tylko znajde coś ciekawego w takim rozmiarze jak polecacie dam znaka i na pewno poprzeglądam co tam jest fajnego w Unibike. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy gravel który ma ręce i nogi, do tego jest dostępny to Romet Aspre 1 za jakieś 3199zł. Kwestia znalezienia swojego rozmiaru. Choć ty to chyba musisz w 58cm celować.

Gravel ok, ale w Twojej sytuacji najbezpieczniejszym wyborem wydaje się być rower typu cross.

A na gravelu to się przejedz i przymierz, co ci szkodzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...