Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] problem z regulacją.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z regulacją przedniej przerzutki shimano ACERA, reguluję wedle poradników i zawsze brakuje mi regulacji wózka na dużym blacie, na pewno linka jest za słabo napięta, nawet z maksymalnym wykręceniem baryłki, ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje, skoro nikt tej link mocno nie naciąga, tylko ją zakręcają. 

Czy nie lepiej zacząć wlaśnie od górnego blatu i naciągnąć linkę, aby być pewnym, że nie zabraknie naciągu, czy to jest dobre praktyka i rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, ja najpierw walczyłem z jednym rowerem, potem z drugim, wczoraj wkurzyłem się i linkę wymieniłem, bo wyglądała już jak pawi ogon. W pudełku miałem akurat z Dekla, co prawda powinna być 1,2 a ta jest 1,1 ale póki co to tylko mi koraliki pod ramą zjechały na dół :)

Wg tego poradnika, to istotne jest ustawienie zewnętrznej krawędzi prowadnicy nad najwyższą tarczą i to próbowałem osiągnąć napięciem linki. Dolna regulacja to pikuś, potem w instrukcji jest ustawienie łańcucha na trymowaniu czyli manewry śrubą baryłkową, a na końcu górna regulacja. Mnie się tak podręcznikowo nie udało, ostatecznie byle nie tarło na najczęściej używanych przełożeniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Napisze po czasie, po wymianie linek, okazało się, że znowu jest problem z regulacją przerzutki przedniej, okazała się zużyta ( nie miała sztywności  na trzpieniu) i żadna regulacja wtedy nie będzie działać dobrze. Po zakupie takiej samej, wszystko działa  bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...