Skocz do zawartości

[Piasta] Uszkodzona - duży problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o pomoc co mam zrobić z takim kwiatkiem.

Uszkodziła mi się piasta z prądnicą  DH-3D37qr, myślałem że kupię nową, zawiozę koło i będzie ok. A tu zonk, wszystkie dostępne piasty, czarne, są na 36 szprych a ja mam na 32.. co mam z tym teraz zrobić, jakiś zamiennik piasty czy co ?

Rower Focus aventura pro.

20210518_093407.jpg

20210518_093343.jpg

20210518_093350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpryche i nyple i tak wypada wymienić, więc pozostaje do zakupu obręcz. Przy takiej robocie, ja bym już dorzucił 100 zł i miał nowe koło 

A co się stało z aktualną? Może da się przełożyć bebechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem i stwierdziłam że najtaniej i najszybciej bedzie zamówić piaste na 36h i przełożyć bebechy. Pęknięta ta nakrętka duża, kołnierz, piasty. Bo obręcze dwie ( nie kupię jednej żeby mieć różne) wyjdą duzi drożej niż przełożenie wnętrza piasty. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym przełożeniem to wiesz, nie jest to jakieś proste jak się wydaje bo to dość skomplikowana konstrukcja. Nie wiem czy nie dużo prościej i bezproblemowo przepleść koło. 

Jak chcesz mieć tyle samo szprych w obu kołach wyjdzie drożej bo i piastę tylną musisz zmienić. Ale między 32 a 36 nie widać różnicy, mam tak w którymś rowerze i nie widzę różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej by było przepleść koło jeśli miałbym piastę 32, a tak to piasta 32 jest ale srebrna a nie czarna, więc odpada. Znowu obręcze chciałbym mieć takie same, przód tyl więc 2 obręcze itd.. koszta. 

 

Naprawiam auta wiec myślę że może rower mnie nie pokona, wnętrze piasty wyciągnąłem w 10 minut, jutro będę miał nową. Zobaczę czy przekładka bebechów będzie wykonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...