Skocz do zawartości
  • 0

no koła, czy warto ?


Gość kkw

Pytanie

Hej, głupie pytanie nooba, czy faktycznie na kołach najbardziej da się zbić wagę roweru, czy lżejsze koła da się faktycznie od razu odczuć ?

Obecnie mam takie ważące trochę ponad 3000g a nowe które mi zaproponowano ważą ok 2010g, czy taka różnica będzie odczuwalna i czy warto płacić za nią ponad tysiąc złotych :D

Koła mają być zamontowane do gravela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @wkg za odpowiedź, i stare i nowe ważone bez opon, przynajmniej taką informację podali mi w serwisie gdzie rower obecnie stoi więc nie mam jak sprawdzić samemu.

Czyli chyba zdecyduje się na tą zmianę, plus jest taki że nowe będą z mlekiem więc to chyba też zmniejszy ich wagę, mam nadzieję że zmniejszona waga materiału z jakiego są wykoane nie przełoży się na ich mniejsza wytrzymałość. Przyznam że lubię wjechać gravelem tam gdzie raczej nie powinienem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kg koła bez opon w gravelu? Bez jaj, co to za rower? Sam to zważ, bo coś tu nie gra. Ważyli z kasetą i tarczami? 

1kg byłby bardzo odczuwalny, tylko 2kg to koła mogą właśnie w standardzie ważyć. Tyle miały moje w Silexie, nawet minimalnie poniżej 2kg. Swoją drogą muszę je w końcu sprzedać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba musiałbyś mieć koła ze stali, tak jak ramę ;) Jak sam tego nie sprawdzisz to nie wydawaj kasy.

1,5k kosztują koła ważące 1,5kg. Oczywiście jeszcze kwestia wagi użyszkodnika, jeśli byś miał 100+ kg to też nie ma co przesadzać z odchudzaniem kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagowo to raczej jestem w muszej :) Dziękuję za odpowiedzi, odbiorę rower w przyszłym tygodniu to faktycznie sprawdzę to osobiście.

A z ciekawości bo w sumie to chciałem też dla ojca w przyszłości zamówić nowe koła - też do nicasio ale on już faktycznie waga ciężka bo pewnie z 120, to czy to w ogóle ma sens ? Czy nowe kółka będą się lepiej toczyły od seryjnie montowanych ? Bo pewnie lżejsze nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...