Skocz do zawartości

[Bębenek/oś piasty] Mavic Crossride - potrzebna pomoc


Lextalionis

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam koła Mavic Crossride 26" (wersja UB/DISC, chyba z 2011r). Mam problem, który wydaje mi się być związany z bębenkiem. Oś jest skręcona po stronie napędu jedną nakrętką zaznaczoną na poniższym schemacie. Jeżeli skręcę ją zbyt luźno to cała oś dostanie luzy, jeżeli zbyt ciasno to bębenek przestaje się swobodnie kręcić i zatrzymanie korby powoduje nawijanie łańcucha (kaseta działa wtedy tak jakby była zamontowana na sztywno - ala ostre koło). Całość utrudnia QR, bo sam w sobie jeszcze dociska tą nakrętkę i nie sposób wypośrodkować tego ustawienia tak żeby było dobrze.

Byłem przekonany, że zgubiłem jakiś element typu nakrętka kontrująca czy coś, ale schemat Mavica utwierdził mnie, że wszystko mam.

Macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić? Lub gdzie leży przyczyna problemu?

 

image.png.ac42ecbbd270185748a05ff81876b23f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo rozwiązany. Faktycznie brakowało tej podkładki. Niestety ta, którą znalazłem w domowych zasobach musi mieć inny wymiar - po skręceniu nadal problem istnieje.

Nie podejrzewam, że znasz jej wymiary ale może masz pojęcie gdzie można kupić części dedykowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...